Preview 29. kola anglickej Premier League zápas: Arsenal – Leicester

Sledujte predzápasovú analýzu 29. kola Premier League a zápasu Arsenal - Leicester

Nedeľná porcia zápasov v rámci 29. kola anglickej Premier League prinesie aj pomerne zaujímavý duel medzi rozbehnutým Arsenalom a trápiacim sa Leicestrom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Kým na začiatku sezóny vyzeralo, že Leicester sa aj tento rok pobije o najvyššie priečky v tabuľke Premier League a Arsenal bude rád za účasť v Európskej lige, tak ku koncu súťaže je situácia celkom opačná.

Arsenal fantasticky využil zimné prestupové obdobie, posilnil čo sa odrazilo aj na ich výkonoch, keď im momentálne patrí piata priečka v rámci najvyššej anglickej súťaže. Leicester sa naopak prepadol až na momentálnu 12. priečku a okupuje tak stred tabuľky s cieľom priblížiť sa miestom zaručujúcim európske poháre.

Forma tímov

Už riadky vyššie vám mohli čo to naznačiť o momentálnej forme oboch mužstiev. Gunners za posledných päť zápasov získali fantastických 13 bodov za celkovo štyri víťazstvá a jednu remízu. Táto bilancia a zároveň aj nízky počet inkasovaných gólov ukazuje, že Arsenal je skutočne pri chuti ako tomu dlhé roky nebývalo zvykom.

Leicester za posledných päť zápasov striedal lepšie výkony z horšími, keď získal celkovo sedem bodov za dve víťazstvá a jednu remízu. Spomínané dve víťazstvá prišli v posledných dvoch kolách a tak sa môže zdať zvyšujúca sa forma líšok.

Absencia Vardyho a ďalších

Jamie Vardy aj napriek už pokročilejšiemu veku stále patrí medzi najdôležitejších hráčov Leicestru čo dokazuje aj jeho strelecká bilancia, keď v tejto sezóne dokázal nastrieľať už desať gólov. Do zápasu proti Arsenalu však Vardy nezasiahne pre zranenie kolena.

A nebude jediný z Leicestru, ktorá sa kvôli maródke tohto zápasu nezúčastní. Pre zranenie ho vynechajú aj Bertrand, Castagne, Evans, Fofana, Pereira.

Na druhej strane Arsenal vybehne na Leicester v plnej sile, kde sa tréner Mikel Arteta bude spoliehať predovšetkým na hráčov ako Smith Rowe či Saka.

Tip na výsledok

Leicester prichádza na Emirates Stadium v poriadne oklieštenej zostave čo má za následok, že stávkové kancelárie mu veľké šance na úspech nedávajú. Podľa nás sa však oplatí staviť na handicap + 1.5 a víťazstvo Leicestru.

Zaujímavou stávkou je aj tip na počet gólov v zápase, kde by sa nemalo stať, že padnú viac ako tri góly.

Predpokladané zostavy:

Arsenal: Ramsdale – Tierney – Gabriel – White – Soares – Xhaka – Partey – Smith Rowe – Odegaard – Saka – Lacazette

Leicester: Schmeichel – Thomas – Soyuncu – Amartey – Justin – Dewsbury-Hall – Ndidi – TIelemans – Barnes – Daka – Albrigton