Preview 28. kola Premier League: Arsenal – Tottenham

Sledujte predzápasovú analýzu 28. kola Premier League a zápasu Arsenal - Tottenham Hotspur

Jedným zo zaujímavých zápasov 28. kola Premier League je súboj Arsenalu Londýn s Tottenhamom. Oba tímy sa nachádzajú v strede tabuľky s cieľom dosiahnuť pozície zaručujúce pohárovú Európu. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a aj náš tip na výsledok. 

Severolondýnske derby medzi Arsenalom a Tottenhamom patrí medzi tie najslávnejšie a najtvrdšie derby na svete. Rivalita týchto tímov je skutočne obrovská a inak tomu nebude ani v tomto zápase, kde sa určite môžeme tešiť na vyhrotené emócie.

Okrem toho, že toto derby má za sebou skutočne veľkú históriu, tak olej do ohňa prilieva aj postavenie tímov v tabuľke. O čosi lepšie sú na tom kohúti z Tottenhamu, ktorým momentálne patrí 7. priečka a na miesta zaručujúce pohárovú Európu im stačí získať len niekoľko bodov.

Tie práve môžu získať dôležitým víťazstvom nad Arsenalom.

Nad Ligou majstrou či Európskou ligou sníva však aj Arsenal Londýn, ktorému momentálne patrí 10. priečka.

Forma tímov

Z pohľadu formy je na tom určite lepšie Tottenham, ktorý z posledných piatich zápasov ukoristil deväť bodov za dve prehry a tri výhry, ktoré však prišli hneď za sebou. Zverenci Josého Mourinha sú tak momentálne na víťaznej vlne a nebudú chcieť z nej zostúpiť ani v zápase s Arsenalom.

Hráči okolo kapitána Aubameyanga momentálne striedajú zlé výkony s tými lepšími, čoho dôkazom je aj ich štatistika z posledných piatich zápasov, v ktorom Gunners získali sedem bodov za jednu remízu, dve výhry a dve prehry.

Severolondýnske derby plné emócií

Hlavným znakom zápasov medzi Arsenalom a Tottenhamom je ten, že ide o mimoriadne tvrdé a prudké zápasy a inak tomu nebude ani teraz. Oba tímy majú obrovskú motiváciu zvíťaziť, ktorú ešte viac umocňuje zisk ďalších bodov a celkový posun v tabuľke Premier League.

Pozitívnou správou je taktiež fakt, že ani Arsenal ani Tottenham netrpia výraznejšou maródkou a my sa tak budeme môcť tešiť na tie najlepšie zostavy oboch mužstiev. Jedinou absenciou na strane Tottenhamu bude Giovani Lo Celso, ktorý nenastúpi kvôli svalovému zraneniu.

Tip na výsledok

Určiť jednoznačného favorita v tomto zápase je pomerne náročné a to aj napriek tomu, že lepšou formou momentálne disponuje Tottenham. Vzájomné zápasy týchto tímov častokrát končia remízou a inak tomu podľa nás nebude ani v tomto prípade.

Zaujímavým tipom môže byť aj stávka na počet gólov, kde si myslíme, že v tomto zápase padne viac ako 2.5 gólu. Top kurz: Bet 365 – 1,78

Predpokladané zostavy:

Arsenal: Leno – Tierney – Gabriel – Luiz – Bellerin – Xhaka – Thomas – Willian – Saka – Aubameyang – Odegaard

Tottenham: Lloris – Reguilon – Alderweireld – Sanchez – Doherty – Hojbjerg – Winks – Son – Lucas – Bale – Kane