Preview 27. kola Premier League: Manchester City – Manchester United

Sledujte predzápasovú analýzu 27. kola Premier League a zápasu Manchester City - Manchester United

Anglická Premier league ponúkne v rámci svojho 27. kola skutočnú lahôdku a to mestské derby a súboj prvého tímu z druhým Manchester City vs Manchester United. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a aj náš tip na výsledok. 

Zľahčene by sme mohli konštatovať, že tento rok najvyššej anglickej futbalovej súťaži vládnu kluby z Manchestru, no a najmä z tej modrej strany, kde Manchester City sa skutočne túto sezónu zdá nezastaviteľný.

Dôkazom toho je aj ich impozantná víťazná séria, v ktorej Citizens už 21 zápasov a o držiteľovi titulu v Anglicku je prakticky rozhodnuté. To, však nemení nič na tom, že by City proti svoju mestskému rivalovi chceli podať kvalitný výkon.

Tento súboj nebude pre zverencov Pepa Guardiolu ničím ľahkým, keďže Manchester United sa momentálne nachádza na druhom mieste Premier League a práve červení diabli majú zálusk na to, aby víťaznú sériu ukončili.

Forma tímov

Formu Manchestru City sme popísali už v časti vyššie a skutočne dnes je toho len málo, čo by sme mohli tomuto rozbehnutému vlaku s názvom Citizens vyčítať. Dôkazom toho, že bledomodrí sú skutočne v hernej pohode je ich aj skóre, kde disponujú jednoznačne najlepším útokom aj obranou celej ligy.

Naopak, Manchester United, aj napriek tomu, že mu momentálne patrí druhé miesto v Premier League, tak v posledných piatich zápasoch nevyniká nijak oslnivými výkonmi, keď United dokázal v piatich zápasoch získať len 7 bodov za štyri remízy a jednu výhru a rozšíril tak svoju šnúru bez prehry až na desať zápasov.

Mestské derby

V prípade zápasov Manchestru City a Manchestru United sa však netreba úplne spoliehať na jednotlivé štatistiky, keďže toto derby má vždy svoju špeciálnu príchuť a inak tomu zrejme nebude ani teraz. United totiž majú obrovskú motíváciu prerušiť dominanciu City a ukázať zvyšným tímom v lige, že len oni sú tí, ktorí sa môžu tento rok s Citizens rovnať.

Zvíťaziť nad Manchestrom City však bude skutočne náročné a to aj kvôli rozšírenej maródke United, kde do tohto zápasu nebudú môcť nastúpiť hráči ako Daniel de Gea, Paul Pogba, Juan Mata či Phil Jones.

Otázny je taktiež štart Anthonyho Martiala a Donnyho van de Beeka.

Naopak Manchester City do zápasu pôjde aj so svojimi najväčšími esami, ako Kevin De Bruyne či Ilkay Gundogan.

Tip na výsledok

Do tohto zápasu vstupuje, ako favorit stretnutia jednoznačne Manchester City, pri ktorom predpokladáme, že svoju fantastickú formu potvrdia aj v tomto zápase, no nemyslíme si, že to bude tak dominantný výkon, ako všetci očakávajú.

Preto sa nám, ako zaujímavý tip, zdá handicap 0:2 na výhru Manchestru United.

Predpokladané zostavy:

Manchester City: Ederson – Cancelo – Laporte – Dias – Walker – De Bruyne – Rodri – Silva – Sterling – Gabriel Jesus – Mahrez

Manchester United: Henderson – Shaw – Maguire – Baily – Wan-Bissaka – Matic – Fred – Rashford – Fernandes – Greenwood – Cavani