Preview 26. kola Primera Division: Atlético Madrid – Real Madrid

Sledujte predzápasovú analýzu 26. kola Primera Division a zápasu Atlético Madrid - Real Madrid

V rámci 26. kola španielskej Primera Division sa dočkáme veľkého mestského derby a zároveň zápasu dvoch popredných španielskych tímov Atlética Madrid a Realu Madrid. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Atlético Madrid je túto sezónu v španielskej La Lige jednoznačne najväčším ašpirantom na titul. Môžu za to ich mimoriadne stabilné výkony, ktorými sa prezentujú od začiatku celej sezóny. Vďaka ich výkonom im právom patrí prvá priečka s 58 bodmi.

Na chrbát Atléticu však dýchajú ďalšie tímy na čele s Barcelonou a Realom Madrid, s ktorým sa stretnú práve v nedeľňajšom zápase.

Real Madrid sa túto sezónu trápi najmä s rozsiahlou maródkou, ktorú prirodzene spôsobil koronavírus, ale aj množstvo svalových zranení. Aj napriek tomu však Realu patrí momentálna tretia priečka v tabuľke s cieľom útočiť na zisk ďalšieho titulu.

Výsledok tohto zápasu tak môže jednoznačne mnoho napovedať o ďalšom vývoji v pomaly blížiacom sa závere sezóny.

Forma tímov

Forma oboch tímov je v posledných zápasoch skutočne vyrovnaná, keď obom mužstvám sa podarilo v posledných piatich zápasoch získať 10 bodov za tri výhry,  jednu prehru a jednu remízu. Aj táto štatistika nám ukazuje, že pôjde o mimoriadne vyrovnaný zápas.

Zaujímavosťou je taktiež fakt, že oba tímy za posledných päť zápasov dosiahli na vlas rovnaké skóre.

Hromadná maródka

Už v úvode tejto analýzy sme spomínali, že Real Madrid sa celú sezónu trápi s hromadnou maródkou a inak tomu nebude ani v tomto zápase, v ktorom sa s určitosťou nepredstaví Daniel Carvajal, kapitán Sergio Ramos či útočník Mariano Diaz.

Otázny je taktiež štart Karima Benzemu, Edena Hazarda a Édera Militaa, ktorí laborujú so svalovými zraneniami.

Problémy so zraneniami má aj Atlético Madrid, keďže sa v tomto zápase nepredstavia hneď traja hráči. Jose Maria Gimenez a Hector Herrera nenastúpia kvôli zraneniu, Kieran Trippier si nezahrá z dôvodu trestu.

Výhodou Atlética Madrid je však to, že do zápasu nastúpi ich najlepší kanonier, ktorým je jednoznačne Luis Suaréz, tomu sa už túto sezónu podarilo streliť fantastických 16 gólov.

Tip na výsledok

Zápasy Atlética Madrid s Realom Madrid sú vždy mimoriadne vyrovnané a určiť jasného favorita je v tomto prípade takmer nemožné. Inak tomu nebude ani v nedeľňajšom zápase, no predsa len za mierneho favorita považujeme tím Atlética Madrid a to kvôli početnej maródke a absencii Sergia Ramosa v zostave Realu Madrid.

Zaujímavým tipom, na ktorý sa podľa nás oplatí staviť je aj fakt, že v zápase nepadnú viac ako tri góly. Oba tímy vždy pristupujú k týmto zápasom zodpovedne a mimoriadne opatrne a s veľkou pravdepodobnosťou k tomu pristúpia podobne aj v tomto zápase.

Predpokladané zostavy:

Atlético Madrid: Oblak – Hermoso – Felipe – Savic – Koke – Saúl – Lemar – Llorente – Vrsaljko – Suarez – Correa

Real Madrid: Courtiois – Mendy – Nacho – Varane – Lucas – Kroos – Casemiro – Modric – Vinicius Junior – Asensio – Isco