Preview 25. kola španielskej Primera Division zápas: Villareal – Betis

Preview 26. kola Primera Division Villarreal - Betis

Španielska futbalová liga pokračuje cez víkend už 25. kolom, kde nás čaká niekoľko zaujímavých zápasov. Medzi nimi je aj duel susedov v tabuľke Villarealu a Realu Betis. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Španielska Primera Division je túto sezónu vyrovnanejšia ako po minulé roky. Barcelona, kraľujúca celej súťaži síce ostatným tímom unikla, no o ďalšie popredné priečky sa zvádzajú tuhé boje. Jedným z takých bojov bude aj súboj medzi Realom Betis, ktorému patrí 5. priečka a Villarrealom na pozícii číslo šesť.

Obe pozície v tabuľke zaručujú účasť v Európskych pohárových súťažiach, no predsalen piata priečka zaručujúca Európsku ligu je o čosi atraktívnejšia, ako Európska konferenčná liga. Navyše, Betis stráca na štvrtý Real Sociedad len tri body a prípadným víťazstvom nad žltou ponorkou môže pomýšľať aj na účasť v Lige Majstrov.

Forma tímov

Za posledných päť zápasov je medzi oboma tímami z pohľadu formy priepastný rozdiel. Betis v posledných piatich zápasoch dokázal zaznamenať 3 víťazstvá, jednu remízu a raz prehral, keď podľahol nebezpečnej Celte Vigo.

Villarreal sa v posledných piatich zápasoch trápi, keďže zaznamenal až tri prehry. Druhým dychom je však potrebné dodať, že žltá ponorka zvládla posledné dva zápasy víťazne, čo hovorí o stúpajúcej forme mužstva.

Najlepší strelci k dispozícii

Kľúčom k víťazstvu pri oboch mužstvách môžu byť ich najlepší strelci. Na strane Realu Betis sa jedná o španielskeho útočníka Borja Iglesiasa, ktorý s 10 gólmi je šiestym najlepším strelcom celej súťaže.

Na strane Villarealu ide o známeho útočníka žltej ponorky, Gerarda Moreno. Ten má na svojom konte síce len 6 gólov, no je jasné, že spoločne s Baenom dokáže tím potiahnuť v tých najťažších chvíľach.

Tip na výsledok

Stávkové kancelárie favorizujú pomerne prekvapivo Villarreal a to aj napriek horšej forme z posledných piatich zápasoch. Ako sme však spomínali, Villarreal, dokázal v posledných dvoch zápasoch zvíťaziť a tak presvedčiť časť ľudí, že mierna kríza z posledných zápasov je zažehnaná.

Nám sa aj napriek tomu oveľa viac pozdáva stávka na remízu alebo víťazstvo Betisu. Odporúčame taktiež stávku na to, že v zápase padne viac ako 2,5 góla.

Predpokladané zostavy:

Villarreal: Reina – Mojica – Cuenca – Mandi – Foyth – Baena – Parejo – Morales – Moreno – Chukwueze

Real Betis: Bravo – Miranda – Luiz Felipe – Pezella – Sabaly – Carvalho – Rodriguez – Perez – Rodri – Ruibal – Iglesias