Preview 25. kola Premier League: Arsenal – Manchester City

Sledujte predzápasovú analýzu 25. kola Premier League a zápasu Arsenal - Manchester City

Anglická Premier league pokračuje tento víkend už svojim 25. kolom, kde jeden z najzaujímavejších zápasov bude duel medzi Arsenalom a Manchestrom City. Sledujte predzápasovú analýzu, zostavy a náš tip na výsledok. 

Arsenal a Manchester City zažívajú tento rok úplne odlišnú sezónu. Zatiaľ čo Citizens nabrali po horšom štarte ligy druhý dych a momentálne sa nezadržateľne blížia k zisku ďalšieho anglického titulu, tak Arsenal sa od začiatku sezóny trápi.

Gunners momentálne patri 10. priečka a aj tento rok má londýnsky klub problém sa dostať v tabuľke medzi tých najlepších. Tabuľkové postavenie však v zápase medzi týmito dvoma tímami nehrá vždy tú najväčšiu rolu a my sa určite môžeme tešiť na mimoriadne vyrovnaný duel.

Pozitívnou správou pre oba tímy je taktiež fakt, že na oboch stranách evidujeme minimálnu maródku hráčov a tak sa môžeme tešiť na tie najlepšie zostavy oboch mužsitev.

Forma tímov

Čo sa týka formy, tak tá hrá určite v prospech Manchestru City, ktoré dokázalo vyhrať už neuveriteľných 17 zápasov za sebou a momentálne sa zdá, že ich skutočne nevie nikto zastaviť. Arsenal je na tom o čosi horšie, keď pravidelne strieda lepšie výkony s tými horšími.

Dôkazom kolísavej formy je aj posledných päť zápasov, z ktorých Gunners vyšli dvakrát ako porazení, raz vyhrali a dvakrát si body delili s ďalším tímom.

Smrtiaca záloha City

Pravdepodobne tou najväčšou zbraňou Manchestru City bude ich skutočne skvele hrajúca záloha na čele s nemeckým reprezentantom Ilkayom Gundoganom a jedným z najlepších záložníkov sveta Kevinom De Bruyne.

Skvelá forma zálohy Manchester City sa potvrdzuje aj v štatistikách Premier League, kde spomínaný Gundogan dokázal nastrielať už 11 gólov.

Na strane Arsenalu bude zrejme najväčšie problémy City robiť kapitán a útočník Pierre Aubameyang spoločne s ďalším útočníkom Alexandrom Lacazette. Obom hráčom sa túto sezónu podarilo streliť už osem gólov a je tak pravdepodobne, že budú pri chuti aj v tomto zápase.

Tip na výsledok

Jasným favoritom tohto stretnutia je pochopiteľne Manchester City, ktoré nebude chcieť stratiť body ani v zápase s Arsenalom. Gunners sú však protivníkom, ktorý dokáže potrápiť kohokoľvek, a preto jednoznačne nepôjde o ľahký zápas.

Po obhliadnutí nad všetkými aspektmi zápasu si myslíme, že najvýhodnejším tipo na tento zápas bude stávka na to, že oba tímy skórujú. Atraktívnou sa nám taktiež zdá stávka na to, že v zápase padnú viac, ako dva góly.

Predpokladané zostavy:

Arsenal: Leno – Soares – Gabriel – Luiz – Bellerin – Xhaka – Ceballos – Lacazette – Odegaard – Saka – Aubameyang

Manchester City: Ederson – Cancelo – Laporte – Dias – Walker – Gundogan – De Bruyne – Silva – Sterling – Gabriel Jesus – Mahrez