Preview 24. kola anglickej Premier League zápas: Newcastle – Liverpool

Preview 24. kola anglickej Premier League Newcastle - Liverpool

Najvyššia anglická futbalová súťaž Premier League pokračuje svojim 24. kolom, kde nás čaká hneď niekoľko zaujímavých zápasoch a medzi nimi aj duel Newcastle a Liverpool. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Pred pár rokmi by mal zápas Newcastle s Liverpoolom jednoznačného favorita a skoro nikto by nepochyboval o tom, že Liverpool si dokáže so strakami hravo poradiť.

Doba sa však zmenila, Newcastle zmenil majiteľa, obmenil káder a začal podávať kvalitné výkony, no a na druhej strane Liverpool túto sezónu dáva zabudnúť na skvelé výsledky z predošlých rokov, keď The Reds momentálne patrí až 9. priečka v tabuľke, ktorá im nezaisťuje ani účasť v Lige Majstrov.

Premier League je však tak ako každý rok poriadne nabitá a rozdiely sú minimálne, preto ak by sa Liverpoolu podarilo v Newcastli vyhrať mohli by sa o čosi viac priblížiť k miestam zaručujúcim pohárovú Európu.

Forma tímov

Ani jedno z mužstiev posledných piatich zápasoch nepredvádza oslnivé výkony, no aj napriek tomu je na tom lepšie Newcastle, ktorý v posledných piatich dueloch nazbieral 7 bodov za štyri remízy a jedno víťazstvo. Newcastle sa však strelecky trápi, no stále sa môže spoľahnúť na pevnú obranu.

Liverpool má zas problémy najmä v obrane, keď za posledných päť zápasov inkasovali až 9 gólov a zaznamenali tri prehry, jednu remízu a len jedno jediné víťazstvo.

Súboj Almirona a Salaha

Najlepšími strelcami svojich tímov sú Miguel Almíron na strane Newcastle, ktorý za sezónu dokázal skórovať už 10 krát a jednoznačne túto sezónu patrí medzi obrovské opory celého tímu. Na strane Liverpoolu je najlepším strelcom už tradične Mohamed Salah s 8 gólmi, ktorého však vhodne dopĺňa Firmino so siedmimi.

Tento súboj bude aj o tom, komu sa podarí efektívnejšie prekonať obranu súpera, aj keď je jasné že väčšie problémy s jej prekonaním bude mať zrejme Liverpool.

Tip na výsledok

Zápas podľa stávkových kancelárií nemá jasného favorita, čo je pomerne prekvapením vzhľadom na pozíciu v tabuľke. Aj napriek tomu, že Newcastle sa nachádza v tabuľke vyššie si myslíme, že Liverpool tento zápas zvládne a to z dôvodu toho, že pre The Reds ide o kľúčový súboj.

Ak totiž v tomto zápase nevyhrajú môžu na pohárovú Európu budúcu sezónu v podstate zabudnúť, keďže dostihnúť ostatné tímy bude určite náročnejšie. Aj preto sa nám zdá kurz 2.85 na víťazstvo Liverpoolu zaujímavý.

Pre tých, ktorí chcú riskovať o čosi menej odporúčame stávku na to, že  v zápase padne viac ako 2.5 góla, čo je pravdepodobné vzhľadom na nie príliš kvalitné obrany oboch tímov.

Predpokladané zostavy:

Newcastle: Pope – Burn – Botman – Schar – Trippier – Gordon – Joelinton – Longstaff- Saint-Maxim – Isak – Almiron

Liverpool: Alisson – Robertson – Gomez – van Dijk – Alexander-Arnold – Bajcetic – Fabinho – Henderson – Nunez – Gakpo – Salah