Preview 23. kola francúzskej Ligue 1 zápas: Monaco – PSG

Preview 23. kola francúzskej Ligue 1 zápas Paris St. Germain a AS Monako

Francúzska Ligue  1 nám tento víkend ponúkne jeden z najlepších zápasov celého roka, keď sa v rámci 23. kola ligy proti sebe stretnú AS Monaco a Paris St. Germain. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Paris St. Germain je už tradične aj tento rok hegemónom celej súťaže, keď pred druhým Marseille má náskok pohodlných 8 bodov. Aby však družina okolo Lionela Messiho nezaspala na vavrínoch musia myslieť na to, že ak chcú dokráčať k majstrovskému titulu musia porážať aj tých najnáročnejších súperov v lige medzi ktorých jednoznačne patrí aj AS Monaco.

Klubu z mesta milionárov patrí momentálne 4. priečka, no na tretie a druhé miesto zaručujúce Ligu Majstrov stráca len dva body, a preto prípadný triumf nad PSG im môže prísť vhod.

Forma tímov

Ak sa na tento zápas pozrieme z pohľadu formy tímov, tak je na tom momentálne lepšie Monaco, ktoré v posledných piatich zápasoch získalo 11 bodov za tri víťazstvá a dve remízy. Aj tento ukazovateľ tak môže napovedať, že zverenci Philippe Clementa majú proti superhviezdam z Paríža šancu.

Paris St. Germain totiž v posledných piatich zápasoch zaznamenal 3 víťazstvá, jednu remízu, ale aj jednu prehru, keď prekvapivo podľahli Rennes. PSG je však známe svojou výbornou obranou a ešte lepším útokom a tak to Monako rozhodne nebude mať jednoduché.

Súboj útokov

Už vyššie sme naznačili, že v tomto zápase sa zrejme schyľuje k súboju vynikajúcích útočných formácií, kde na strane PSG sa jedná o trojlístok Neymar – Mbappe – Messi, no a Monaco zas budú ťahať hráči najmä ako Ben Yedder a Švajčiar Embolo, ktorí dokázali v tejto sezóne nastrieľať úctyhodných 12 gólov.

Problémom PSG je však fakt, že do zápasu určite nenastúpi Kylian Mbappe a Messi kvôli svalovým zraneniam a Paríž sa tak bude musieť ešte viac spoľahnúť na Neymara.

Tip na výsledok

To, že pôjde o vyrovnaný zápas naznačujú aj kurzy stávkových kancelárií, ktoré ukazujú, že zápas nemá jednoznačného favorita. Pre tých odvážnejších preto odporúčame stávku na vzájomnú remízu oboch tímov s atraktívnym kurzom od 3.57.

Tí, ktorí nechcú príliš riskovať môžu staviť na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať, čo je so silou ich útoku veľmi pravdepodobné. Zaujímavá stávka je taktiež na to, že v tomto zápase padne viac ako 2.5 góla.

Predpokladané zostavy:

AS Monako: Nubel – Henrique – Maripan – Disasi – Aguilar – Camara – Fofana – Ben Yedder – Minamino – Diatta – Embolo

Paris St. Germain: Donnaruma – Mendes – Ramos – Marquinhos – Hakimi – Soler – Vitinha – Ruiz – Bernat – Neymar