Preview 22. kola nemeckej Bundesligy zápas: Bayern – Union Berlín

Preview 22. kola Bundesligy: Bayern - Union Berlín

Nemecká liga je tento rok skutočne zaujímavá, keďže o tom, kto získa titul nie je rozhodnuté tak ako tomu bývalo po minulé roky. Rozdiel na prvých štyroch priečkach je minimálny a tímy bojujú o každý bod. Dôležitým zápasom v rámci 22. kola Bundesligy bude zápas medzi Bayernom Mníchov a Unionom Berlín, ktorý môže veľa napovedať o potenciálnom favoritovi na zisk titulu. 

Zdá sa, že časy kedy nemeckej lige vládol hegemón Bayern Mníchov a nemal žiadnu konkurenciu skončili. Túto sezónu totiž bavorský klub na súboj o majstrovský titul vyzvalo hneď niekoľko tímov na čele s Borussiou Dortmund, Unionom Berlín či RB Lipsko.

Tieto tímy sa nachádzajú na prvých 4 priečkach a bodový rozdiel medzi nimi je skutočne minimálny. Preto bude dôležité, ako dopadne zápas medzi Bayernom a Unionom Berlín, ktorý sa odohrá v rámci 22. kola dnes v nedeľu. Víťaz tohto duelu totiž môže o čosi odskočiť svojim súperom a dobehnúť prvý Dortmund.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov za posledných päť zápasov je na tom lepšie jednoznačne Union Berlín, ktorý dokázal zvládnuť víťazne až štyri z piatich zápasov. Berlín v piatich zápasoch zaznamenal len jednu remízu so Schalke 04.

Bayern Mníchov je na tom v posledných dueloch o čosi horšie, keď s bilanciou dve víťazstvá, dve remízy a jedna prehra dokázal nazbierať len osem bodov čím sa aj pripravil o prvú pozíciu v tabuľke. Je jasne vidieť, že u Bavorov prebieha pokles formy, čo môže Union využiť vo svoj prospech.

Problémy v obrane Bayernu

Okrem poklesu formy sa Bayern bude musieť vysporiadať aj s absenciou dôležitých pilierov obrany, ako sú hráči Manuel Neuer, stopér Umapecano či Lucas Hernandez. Na strane Union Berlín sa do zápasu nezapojí len maďarský záložník Andras Schafer, no inak je možné očakávať Berlín v plnej zostave.

Tip na výsledok

Aj napriek poklesu formy a absencii dôležitých obrancov vstupuje Bayern Mníchov do zápasu ako obrovský favorit. My však jeho výhru nevidíme až tak jednoznačne a je preto pre nás zaujímavá stávka na remízu medzi oboma mužstvami, víťazstvo Unionu, no najviac by sme sa priklonili k tipu na to, že Unionu sa podarí buď zvíťaziť alebo remízovať.

Pokiaľ nechcete tipovať priamo na víťaza zápasu, odporúčame stávku, že sa obom mužstvám podarí skórovať, keďže ako vieme, obe mužstvá disponujú kvalitným útokom.

Predpokladané zostavy:

Bayern Mníchov: Sommer – Blind – de Ligt – Pavard – Cancelo – Goretzka – Kimmich – Sane – Coman – Musiala – Choupo-Moting

Union Berlín: Ronnow – Leite – Knoche – Doekhi – Roussillon – Haberer – Khedira – Laidouni -Juranovic – Becker – Behrens