Preview 21. kola Primera Division: Barcelona – Athletic Bilbao

Sledujte predzápasovú analýzu 21. kola Primera Division zápasu: Barcelona - Athletic Bilbao

Najzaujímavejším zápasom, ktorý si v rámci 21. kola španielskej Primera Division môžete pozrieť je duel Barcelony a Athletica Bilbao. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok. 

V rámci 21. kola Primera Division nás čaká mimoriadne zaujímavý duel medzi Barcelonou a Athleticom Bilbao. Tieto dva tímy sa proti sebe stretli pred vyše dvoma týždňami v rámci španielskeho superpohára.

V tomto zápase ťahala za kratší koniec Barcelona, ktorá po predĺžení prehrala s Bilbaom 2 – 3. No a práve tento výsledok bude baskický tím motivovať k tomu, že podobný výkon by mohli predviesť aj počas 21. kola La Ligy.

Ako však dobre vieme poháre a ligová súťaž je vždy niečo iné, čoho dôkazom je aj postavenie oboch tímov v tabuľke. Zatiaľ čo Barcelone patrí momentálna 4. priečka La Ligy, Bilbao sa celý sezónu potáca v strede tabuľky s cieľom zabezpečiť si pohárovú Európu.

Forma tímov

Z hľadiska formy za posledných päť zápasov je na tom určite lepšie Barcelona, ktorá dokázala vyhrať až štyri z piatich posledných zápasov a zdá sa, že Culés sa stali opäť tímom, ktorý straší celú španielsku ligu.

Zlou formou však nedisponuje ani spomínané Athletico Bilbao, ktoré dokázalo z posledných piatich zápasov vyťažiť dve výhry, dve prehry a jednu remízu. Basický tím je však známy tím, že práve na favoritov a veľké španielske tímy sa dokážu namotivovať a podať skvelé výkony.

Faktor Messi

Najväčšou zbraňou Barcelony bude pochopiteľne fantastický Lionel Messi, ktorý aj túto sezónu patrí medzi najlepších hráčov celej ligy, čoho dôkazom je aj jeho gólová štatistika s 11 zásahmi.

Messimu budú určite skvele sekundovať aj francúz Antoine Griezman v spolupráci s Frankiem de Jongom či mladým Ousama Dembelém.

Na druhej strane, Athletico Bilbao, nemá vo svojom kádri hráča podobného kalibru, ako je Lionel Messi. O Basickom tíme je však známe, že skôr preferujú tímovú spoluprácu, na základe ktorej dokážu potrápiť každého.

Barcelona si však musí dať pozor na Ikera Muniaina, ktorý túto sezónu dokázal skórovať už štyrikrát.

Tip na výsledok

Je jasné, že favoritom v tomto zápase je katalánsky tím, ktorý s najväčšou pravdepodobnosťou tento zápas aj vyhrá. Zaujímavou stávkou podľa nás je však aj tip na to, že obom mužstvám sa podarí streliť gól.

Odvážnejším tipérom odporúčame víťazstvo Athletica Bilbaa s hendikepom 0:2.

Predpokladané zostavy:

Barcelona: ter Stegen – Alba – Umtiti – Araujo – Mingueza – Pedri – Puig – de Jong – Messi – Griezmann – Dembele

Athletic Bilbao: Simon – Balenziaga – Nunez – Alvarez – Capa – Muniain – Vencedor – Garcia – de Marcos – Garcia – Williams