Preview 21. kola Premier League: West Ham – Liverpool

Sledujte predzápasovú analýzu 21. kola Premier League a zápasu West Ham - Liverpool

Najväčším šlágrom 21. kola anglickej Premier League bude zápas tabuľkových susedov West Hamu a minuloročných šampiónov Liverpoolu. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok. 

Liverpool pod vedením Jurgena Kloppa neprežíva sezónu 2020/21 tak, ako by si predstavovali. Kým na začiatku sezóny sa zdalo, že “The Reds” si kráčajú neohrozene za ďalším titulom v anglickej lige, po dvadsiatich kolách je situácia o čosi iná.

Červení sa nachádzajú momentálne na 4. mieste. Za nestabilné výkony môže najmä početná maródka v obrane na čele so stopérom Virgilom Van Dijkom.

Na druhej strane kladivári z West Hamu môžu byť pomerne spokojní. Momentálne im patrí 5. priečka zaručujúca boje o pohárovú Európu. Tím, v ktorom hrá aj český reprezentant Tomáš Souček či Tomáš Coufal, skutočne podáva skvelé výkony a stal sa akousi šťukou celej súťaže.

Práve preto bude tento zápas mimoriadne zaujímavým a môže čo to napovedať do vývoja celej súťaže.

Forma tímov

Lepšiu formu momentálne vykazuje West Ham, ktorý dokázal vyhrať v posledných 4 zápasoch z piatich, kde sa vždy predviedli skvelým tímovým výkonom. O čosi horšie je na tom spomínaný Liverpool, ktorý v posledných piatich zápasoch utrpel až dve prehry.

Takáto pravidelná strata bodov je po minuloročnej sezóne pre The Reds niečím novým, no ako sme spomínali môže za to najmä absentujúca obrana a zhoršená forma útočného tria.

Tímovosť verzus Mo Salah

Najväčšou zbraňou West Hamu v tomto zápase bude určite ich tímový a bojovný výkon. Vo skvelej forme je však aj spomínaný český reprezentant Tomáš Souček, ktorému sa túto sezónu Premier League podarilo streliť už fantastických 7 gólov.

Na druhej strane najväčšou zbraňou Liverpoolu bude prirodzene ich najväčšia hviezda, egyptský útočník Mohamed Salah, ktorý aj tento rok patrí medzi to najlepšie, čo môžeme na anglických trávnikoch vidieť.

Dokazuje to aj jeho štatistika gólov, ktorých túto sezónu nastrieľal už 13 a momentálne vedie štatistiku kráľa strelcov najvyššej anglickej futbalovej súťaže.

Tip na výsledok

Aj napriek horšej forme Liverpoolu je v tomto zápase stále favoritom. Práve preto sa podľa nás oplatí staviť na remízu v tomto zápase, alebo na výhru West Hamu s handicapom.

Istým tipom podľa nás môže byť aj stávka na to, že oba tímy dajú gól. No a tým odvážnejším odporúčame staviť na víťazstvo kladivárov.

Predpokladané zostavy:

West Ham: Fabianski – Cresswell – Ogbonna – Dawson – Coufal – Rice – Soucek – Fornals – Benrahma – Bowen – Antonio

Liverpool: Alisson – Robertson – Henderson – Phillips – Alexander-Arnold – Milner – Wijnaldum – Alcantara – Mane – Firmino – Salah