Preview 21. kola Fortuna Ligy: Sereď – Slovan Bratislava

Sledujte predzápasovú analýzu 21. kola Fortuna ligy a zápasu Sereď - Slovan Bratislava

Jediným nedeľňajším zápasom slovenskej Fortuna Ligy bude zápas 21. kola medzi Sereďou a Slovanom Bratislava. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Keď sa pozrieme osobitne na tím Sereďe a Slovanu Bratislava tak sa tieto mužstvá nachádzajú v absolútne rozdielnej situácii. Zatiaľ čo Slovan Bratislava neohroziteľne kraľuje slovenskej Fortuna lige s 48 bodmi, Sereď bojuje v strede tabuľky o účasť v skupine na titul.

Seredi momentálne patrí 8. priečka s 22 bodmi, no ako sme spomínali súboj v strede tabuľky je skutočne náročný, keďže až 6 mužstiev má medzi sebou maximálne dvoj bodový rozdiel. Pre Sereď by tak prípadný bodový zisk proti Slovanu Bratislava mohol byť mimoriadne cenný, pre belasých ide skôr o povinnú jazdu v honbe za ďalším titulom Fortuna Ligy.

Forma tímov

Z pohľadu formy jednotlivých tímov, je na tom jednoznačne lepšie Slovan Bratislava, ktorý dokázal v posledných piatich zápasoch zaznamenať štyri výhry a jednu remízu. Belasí vo Fortuna Lige ťahajú 8 zápasovú šnúru bez prehry, ktorú budú chcieť jednoznačne rozšíriť aj o skalp Serede.

Tá sa chváliť oslnivou formou rozhodne nemôže, keď z posledných piatich zápasov utrpela tri porážky, jednu remízu a jednu výhru nad trápiacimi sa Michalovcami. Náročná zimná príprava Serede a prípadný zisk bodov proti Slovanu by mohlo tímu priniesť potrebné nakopnutie.

Najlepší útok ligy

Najväčšou zbraňou Slovanu Bratislava je prirodzene útok, ktorý je so 46 gólmi tým najlepším v celej súťaži. Okrem útoku však Belasí disponujú aj mimoriadne kvalitnou obranou, kde za 20 zápasov inkasovali len jedenásťkrát.

Zdá sa tak, že Belasí nemajú slabšiu stránku, a preto sa Sereď bude musieť spoliehať najmä na tímový a oduševnený výkon. Problémy môže spôsobiť aj srbský útočník Filip Pankarican, ktorý v doterajšej časti sezóny nastrieľal 4 góly.

Tip na výsledok

Favorit tohto stretnutia je jasný a myslíme si, že Slovan Bratislava tento zápas s prehľadom zvládne vyhrať. Oveľa zaujímavejším tipom sa nám však zdá stávka na počet gólov, kde by sme tipovali, že v tomto súboji uvidíme viac ako 2.5 góla. Top kurz: Bet365

Zaujímavou stávkou môže byť aj handicap 2:0 v prospech Serede.

Predpokladané zostavy:

Sereď: Yakubu – Morong – Mlakar – Salimi – Michalik – Fabry – Ivan – Šumský – Machuca -Lacny – Eneji Moses

Slovan Bratislava: Greif – De Marco – Bozhikov – Bajric – Pauschek – de Kamps – Holman – Moha – Weiss – Daniel – Strelec