Preview 20. kola Primera Division: Atletico Madrid – Valencia

Predzápasová analýza 20. kola Primera Division zápasu Atletico Madrid - Valencia

Už 20. kola španielskej Primera Division prinesie so sebou mimoriadne zaujímavý zápas aktuálneho lídra tabuľky Atlética Madrid a trápiacej sa Valencie. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Atletico Madrid prežíva skutočne sezónu snov, keď s náskokom 4 bodov a dvoch zápasov k dobru kraľujú španielskej Primera Division pred mestským rivalom Realom.

Zverenci Diega Simeoneho predvádzajú tento rok vynikajúci futbal čo sa týka nie len ofenzívnej časti, ale najmä defenzívnej, keď za 17 zápasov obdržali len sedem gólov. Ide skutočne o výnimočnú štatistiku, ktorú si nebudú chcieť pokaziť ani v tomto zápase.

Na druhej strane Valencia prežíva pomerne rozporuplnú sezónu, kde lepšie výkony striedajú horšie. Určite to však už nie je tím, ktorý nás učaroval svojimi výkonmi v minulých rokoch.

Netopierom v súčasnosti patrí 14. priečka, no od zóny zostupu ich delia len dva body. Práve preto je pre nich každý získaný bod nesmierne dôležitý.

Forma tímov

To, v akej forme sa spomínané tímy nachádzajú ste už pravdepodobne mohli vyčítať z riadkov napísaných vyššie. Los Colchoneros vyhrali všetky z posledných piatich zápasov a dnes tak predstavujú skvelo zabehnutý stroj, ktorý jednoznačne mieri za ligovým titulom.

V zlepšujúcej sa forme môžeme však nájsť aj Valenciu, ktorá z posledných piatich zápasov prehrala len dva krát a pripísala si dve remízy a jednu výhru. Ak však chce Valencia pomýšľať nad víťazstvom s Atléticom budú musieť svoj výkon ešte viac vylepšiť. K tomu im môže pomôcť hneď niekoľko faktorov.

Súboj uruguajských hráčov

Na strane Atlética Madrid sa gólové hody očakávajú najmä od Luisa Suaréza, ktorý túto sezónu potvrdzuje, že jeho predaj z Barcelony bola obrovská chyba Culés, ktorú budú možno ľutovať ešte niekoľko rokov.

Suaréz do tímu Atlética zapadol skvelo, čoho dôkazom je aj doterajších jedenásť gólov.

Na strane Valencie sa pomerne slušnou formou prezentuje Uruguajčan Maxi Gómez, ktorý si na svoje konto v tomto ročníku Primera Division pripísal už 5 gólov. Slušná forma Gómeza plus tímový výkon Valencie môže byť niečím, vďaka čomu dokážu Netopieri Atléticu konkurovať.

Tip na výsledok

Jednoznačným favoritom na víťazstvo v tomto zápase je Atlético Madrid, ktoré si môže ešte viac poistiť náskok nad konkurenčným Realom Madrid. Výhru Atlética tipujeme aj my, no zaujímavejším tipom pre nás je ten, že sa nepodarí obom tímom v tomto zápase skórovať.

Práve skalopevná obrana Atlética môže za to, že madridský tím nedostáva množstvo gólov a podobne tomu tak bude aj v tomto zápase. Top kurzy: Unibet

Predpokladané zostavy:

Atletico Madrid: Oblak – Felipe – Gimenez – Savic – Carrasco – Lemar – Saúl – Llorente – Vrsaljko – Suarez – Correa

Valencia: Domenech – Gaya – Diakhby – Gabriel – Correia – Cheryshev – Racic – Soler – Wass – Gomez – Lee