Preview 20. kola Fortuna Ligy: Dunajská Streda – Žilina

Sledujte predzápasovú analýzu 20. kola Fortuna Ligy: DAC Dunajská Streda - Žilina

Najväčším šlágrom 20. kola Fortuna Ligy bude zápas medzi Dunajskou Stredou a Žilinou. Tým, že sa oba tími nachádzajú na špici tabuľky pôjde o mimoriadne atraktívny duel. Sledujte našu predzápasovú analýzu aj s predpokladanými zostavami a tipom na výsledok. 

Tak ako Žilina, tak aj Dunajská Streda patrí posledné roky medzi tie najlepšie futbalové tímy, ktoré môžeme na Slovensku v rámci najvyššej futbalovej súťaže vidieť. Ich dobrú výkonnosť potvrdzuje nie len postavenie v tabuľke, kde Dunajskej Strede momentálne patrí druhá priečka a Žiline tretia, ale aj pravidelná účasť v európskych pohárových súťažiach.

O tie samozrejme nebudú tieto tímy chcieť prísť ani budúci rok, a preto je pre nich udržanie sa na vrchných priečkach tabuľky mimoriadne kľúčové.

O čosi viac si tento dôležitý cieľ uvedomuje Žilina, ktorá na prvý Slovan Bratislava stráca momentálne 15 bodov, a preto je pre nich zisk titulu vo Fortuna lige tento rok už nepravdepodobný. Rozdiel medzi Žilinou a mužstvami pod ňou je však minimálny, a preto je každý bod pre Šosonov mimoriadne cenný.

Forma tímov

Z pohľadu formy je na tom za posledné obdobie lepšie práve Žilina, ktorá dokázala z posledných piatich zápasov získať 8 bodov za dve výhry, dve remízy a jednu prehru. Mierne herné trápenie zas zažíva Dunajská Streda, ktorej sa v posledných piatich zápasoch podarilo vyhrať len raz.

Práve zhoršujúca sa forma však môže byť extra motiváciou pre klub z juhu Slovenska, ktorému by prípadná výhra nad Žilinou mohla dodať ďalší impulz do súťaže.

Súboj dvoch skvelých útokov

Oba tímy budú ťahať predovšetkým ich skvelé útočné tandemy. Na strane Dunajskej Stredy to bude najlepší strelec celej súťaže Zsolt Kalmár, ktorému bude sekundovať Srb Marko Divkovič. Na strane druhej sa o dostatočný počet gólov bude snažiť dvojica hráčov Vahan Bičachčjan a Dawid Kurminowski.

Dunajská Streda a Žilina okrem útoku však disponujú aj skvelou obranou, čoho dôkazom sú štatistiky, ktoré ukazujú, že obrana DAC a Žiliny je druhou a treťou najlepšou v celej lige.

Tip na výsledok

V tak vyrovnanom zápase akým bude duel Dunajskej Stredy so Žilinou je nájsť favorita veľmi náročné. Vzhľadom na stúpajúcu Formu Žiliny by sme sa však predsa len priklonili k víťazstvu Šošonov.

Veľmi zaujímavým tipom na tento zápas je aj stávka, že v súboji padnú menej než tri góly a to aj napriek skvelej forme oboch útokov. Myslíme si totiž, že ani jedno mužstvo nebude chcieť príliš riskovať a otvárať hru, a preto o víťazstve môže rozhodnúť aj jeden gól.

Predpokladané zostavy:

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman – Beskorovainyi – Muller – Kruzliak – Andzouana – Balic  – Christie-Davies – Kalmar – Ramirez – Nicolaescu

Žilina: Petras – Javorcek – Kiwior – Kopas – Vallo – Gono – Fazlagic – Bičachčjan – Ilko – Kurminowski – Duris