Preview 2. kola španielskej La Ligy zápas: Atlético Madrid – Villarreal

Sledujte predzápasovú analýzu 2. kola Primera Division a zápasu Atletico Madrid - Villarreal

Svoju novú sezónu započala aj najvyššia španielska futbalová súťaž Primera Division, ktorá tento víkend bude pokračovať už svojim druhým kolom, kde nás čaká mimoriadne zaujímavý zápas medzi Atléticom Madrid a Villarrealom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Atlético Madrid už tradične aj tento rok bude patriť medzi najväčších ašpirantov na celkový titul v španielskej La Lige. Tím pod vedením Diega Simeoneho podáva konzistetne kvalitné výkony a poraziť ich bude aj tento ročník mimoriadne náročné.

Villarreal minulý rok opäť potvrdil, že sa jedná o tím, s ktorým je jednoducho potrebné rátať. Dôkazom toho je aj ich minuloročné ťaženie v Lige Majstrov, ktoré skončilo až v semifinále, kde ich vyradil Liverpool.

Forma tímov

V nedeľu nás tak čaká súboj mužstiev, ktoré si pôjdu po krku a budú bojovať o každý jeden bod zrejme celú sezónu. Obe mužstvá vstupujú do zápasu po vydarenom prvom kole, keď oba tímy vstúpili do nového ročníka výhrou.

Atlético Madrid si pomerne jednoznačne poradilo s Getafe, ktoré zostrelilo 3:0. V hernej pohode je aj žltá ponorka, ktorá stihla absolovať výhru v prvom kole nad Valladolidom taktiež 3:0 a pomerne vysokým rozdielom 4:2 vyhrala aj nad Hajduk Split v Európskej konferenčnej lige.

Súboj strelcov

Obe mužstvá sú tak v úvode sezóny strelecky pri chuti, keď slušnou formou na strane Atlética disponuje Alváro Morata s dvomi gólmi a stálica Antoine Griezmann, ktorý v minulom kole strelil jeden gól.

Podobnou bilanciou sa môžu pýšiť aj hráči Villarealu, kde sa dvojgólovo presadil záložník Alejandro Baena a ďalší gól si na svoj účet pripísal útočník Nicolas Jackson.

Tip na výsledok

Je jasné, že z pohľadu programu je zápas Atlética Madrid s Villarrealom tým najväčším ťahákom tohto kola a čaká nás mimoriadne atraktívny zápas plný ostrých duelov a verme že aj množstva gólov.

Vzhľadom na strelecké chúťky oboch mužstiev z minulých zápasov vám odporúčame staviť na to, že v zápase padnú viac ako dva góly.

Pre tých, ktorí sa neboja o čosi viac zariskovať nám dáva zmysel vzájomná remíza oboch mužstiev a to aj napriek tomu, že Atlético do zápasu vstupuje ako mierny favorit.

Predpokladané zostavy mužstiev:

Atlético Madrid: Oblak – Niguez – Mandava – Witsel – Savic – Molina – Lemar – Koke – Griezmann – Joao Felix – Morata

Villarreal: Reina – Pedraza – Cuenca – Mandi – De La Fuente – Baena – Morlanes – Coquelin – Chukwueze – Morales – Moreno