Preview 2. kola slovenskej Fortuna Ligy: Slovan Bratislava – Trenčín

Sledujte predzápasovú analýzu 2. kola Fortuna Ligy a zápasu Slovan Bratislava - Trenčín

Fortuna liga sa minulý týždeň naplno rozbehla a nás tento víkend čaká už jej druhé kolo. Jedným z najzaujímavejších zápasov, na ktoré si môžete staviť a sledovať ho je súboj Slovanu Bratislava s Trenčínom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Slovan Bratislava aj tento rok patrí medzi najväčších ašpirantov na majstrovský titul. V posledných rokoch sme si zvykli na to, že v najvyššej slovenskej futbalovej súťaže sú Belasí a tí ďalší.

Otázkou zostáva či tomu tak bude znovu pod vedením Vladimíra Weissa staršieho. Začiatok sezóny zvládol Slovan úspešne, keď sa mu v prvom kole podarilo zdolať nováčika z Liptovského Mikuláša.

Víťazstvo v prvom kole však vybojoval aj jeho terajší súper AS Trenčín, ktorý zdolal Zlaté Moravce vysoko 4:0. Zdá sa, že Trenčania sú v dobrej nálade a rozhodne si ju nebudú chcieť pokaziť ani proti takému súperovi ako je Slovan Bratislava.

Forma tímov

Niečo o forme sme načtrli už v úvodných riadkoch tejto analýzy. Z pohľadu zápasovej skúsenosti je na tom v tejto sezóne lepšie Slovan Bratislava, ktorý okrem víťazstva nad Mikulášom predviedli slušný výkon aj v kvalifikácii Ligy Majstrov, kde však napokon podľahli Young Boys Bern.

V posledných zápasov však ukázali, že sú v dobrej forme a zdolať ich bude nesmierne náročné. Pri chuti sú však aj Trenčania, ktorí, ako sme spomínali, zvíťazili nad Zlatými Moravcami 4:0.

Rozhodne väčšia zápasová skúsenosť?

Tým, že Slovan Bratislava má v tejto sezóne už pomerne slušnú porciu zápasov za sebou sa môže predpokladať, že na ich strane bude aj väčšia zápasová skúsenosť.

Tento faktor a nabitá súpiska Belasých môžu o celom zápase rozhodnúť. Trenčania však nebudú chcieť svoju kožu predať lacno a to predovšetkým na začiatku sezóny, kedy chcú všetky tímy chytiť skvelú fazónu.

Tip na výsledok

Jednoznačným favoritom v tomto zápase je Slovan Bratislava, ktorý na Slovensku súpera hľadá len veľmi ťažko. Zápas s Mikulášom nám však ukázal, že aj slabšie tímy môžu s belasými hrať vyrovnanú partiu, a preto by sme šance na úspech Trenčína príliš neodpisovali.

Dokonca Trenčanom veríme natoľko, že vám odporúčame v tomto zápase staviť na remízu. Ak sa vám však tento tip zdá príliš riskantný, vyskúšajte stávku na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Predpokladané zostavy:

Slovan Bratislava: Chovan – De Marco – Bozhikov – Kashia – Medvedev – de Kamps  – Kankava – Ratao – Weiss – Pauschek – Henty

AS Trenčín: Kukučka – Madu – Križan – Pires – Yem – Zubairu – Kadak – Lavrincik – Tucny – Ibrahim – Azango