Preview 2. kola anglickej Premier League: Chelsea – Tottenham

Sledujte predzápasovú analýzu 2. kola Premier League a zápasu Chelsea - Tottenham

Najvyššia anglická futbalová súťaž po svojom úspešnom štarte tento víkend pokračuje svojim 2. kolom, kde hneď uvidíme mimoriadne zaujímavý zápas medzi Chelsea Londýn a Tottenhamom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Chelsea Londýn a Tottenham zažili o čosi odlišné leto, no aj napriek tomu oba mužstvá spája spoločný cieľ a to útok na tie najvyššie pozície v tabuľke Premier League.

Chelsea výrazne posilovala, keď do jej kádra prišlo hneď niekoľko zaujímavých hráčov na čele s útočníkom Raheemom Sterlingom.

Posilňoval aj Tottenham, ktorý taktiež získal niekoľko zaujímavých hráčov na čele s brazílčanom Richarlinsonom, no predovšetkým mužstvo absolvovalo kompletnú letnú prípravu s Antoniom Contem, ktorý im dal poriadne zabrať. Hovorí sa tak o tom, že Spurs budú túto sezónu mimoriadne nepríjemným súperom.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov na začiatku sezóny je mužstvá pomerne náročné hodnotiť. Oba tímy však vstúpili do ligovej sezóny úspešne, keď Chelsea zdolala Everton testným rozdielom 1:0.

Sila Spurs sa ukazuje už od začiatku ligy, keď v prvom kole si zverenci Conteho poradili so Southamptonom vysoko 4:1. To, v akej fazóne sú obe mužstvá však bližšie budeme vedieť až po tomto zápase, kedy sa pred ne postaví skutočná prekážka.

Len takéto zápasy proti odvekým rivalom totiž ukážu v akej psychickej a fyzickej forme sa celé mužstvo nachádza.

Nové posily

Pozornosť divákov a médií sa budú predovšetkým v začiatkoch sezóny sústredovať na výkony nových posíl.

Ako sme už spomínali fanúšikovia Chelsea budú zvedavý na strelecké chúťky Raheema Sterlinga, no a fanúšikovia Tottenhamu chcú vidieť, ako sa podarí presadzovať Richarlisonovi a či tvrdá letná príprava skutočne stála za to.

Tip na výsledok

Poprední novinári zaoberajúci sa anglickou Premier League predpovedajú Tottenhamu skutočne silný ročník. Svoju nepopierateľnú kvalitu však má aj Chelsea, a preto tipovať výsledok takéhoto zápasu je vždy náročné.

Podľa kurzov vstupuje do zápasu ako favorit Chelsea, no podľa nás je stávka na víťazstvo Tottenhamu pomerne hodnotným tipom, ktorý stojí za to vyskúšať.

Pokiaľ hľadáte menej riskantnú atmosféru, odporúčame staviť na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Predpokladané zostavy:

Chelsea: Mendy – Koulibaly – Silva – Azpilicueta – Chilwell – Jorginho – Kante – James – Havertz – Sterling – Mount

Tottenham: Lloris – Davies – Dier – Romero – Sessegnon – Hojbjerg – Bentancur – Emerson Royal – Son – Kulusevski – Kane