Preview 19. kola Premier League zápas: Manchester City – Leicester

Sledujte predzápasovú analýzu 19. kola Premier League a zápasu Manchester City - Leicester

Na druhý sviatok vianočný pokračuje anglická Premier League svojim už 19. kolom, kde nás čaká mimoriadne zaujímavý zápas medzi Manchestrom City a Leicestrom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Manchester City aj túto sezónu potvrdzuje, že momentálne sa jedná o mužstvo, ktorému sa len niekoľko tímov v Anglicku môže rovnať. Zverenci Pepa Guardiolu sa nachádzajú na prvom mieste tabuľky so 44 bodmi a trojbodovým náskokom pred druhým Liverpoolom.

Ich víkendovým súperom budú líšky z Leicestru, ktoré najmä v začiatku sezóny ukazovali to, že by aj tento rok mohli súťažiť o popredné priečky a pohárovú Európu. Leicestru sa však posledné obdobie nedarí podľa predstáv a momentálne im patrí 9. priečka.

Na 5. miesto zaisťujúce Európsku ligu však Leicester stráca len šesť bodov.

Forma tímov

Z pohľadu formy a aj postavenia v tabuľke je jasné, kto do tohto zápasu nastupuje ako favorit. Manchester City neprehral v domácej lige posledným osem zápasov a je tak jasné, že ich súčasná forma je na mimoriadne vysokej úrovni.

Leicester naopak strieda lepšie výkonmi s horšími, čo sa odzrkadľuje aj na ich forme. V posledných piatich zápasoch zaznamenali líšky dve víťazstvá, dve prehry a jednu remízu. Z minulosti však vieme, že Leicester sa dokázal v zápasoch Citizens nakopnúť k skutočne skvelým výkonom a byť im tak viac než vyrovnaným súperom.

Početná maródka na strane Líšok

Najväčším problémom v poslednom období je v Leicestri skutočne mimoriadne početná maródka. Do zápasu s Manchestrom City nebude môcť zasiahnuť až desať hráčov pre rôzne zranenia či choroby.

Menovite sa jedná o hráčov ako Amartey, Fofana či Justin, ktorý do zápasu nebudú môcť nastúpiť určite. Otázny štart je u hráčov ako Benkovič, Choudhury, Daley-Campbell, Evans, Pereira, Soyuncu či Vardy.

Úplne zdravý káder však nemá ani tréner Pep Guardiola, ktorému budú chýbať opory ako obranca Walker, Delap, Mendy či mladý útočník Ferran Torres.

Tip na výsledok

Manchester City si nebude chcieť pokaziť svoju formu a v zápase s Leicestrom idú jednoznačne po víťazstvo. Ako sme však písali v riadkoch vyššie, Leicester dokáže byť pre Citizens vždy vyrovnaným a nepríjemným súperom, a preto sa nám pozdáva stávka na handicap + 1,5 góla a víťazstvo Leicestru.

Zaujímavou stávkou môže byť aj tip na počet gólov, kde si myslíme že ich padne viac ako tri.

Predpokladané zostavy:

Manchester City: Ederson – Zinchenko – Laporte – Dias – Cancelo – Silva – Rodri – Sterling – de Bruyne – Mahrez – Gabriel Jesus

Leicester: Schmeichel – Thomas – Vestergaard – Ndidi – Albrighton – Tielemans – Maddison – Dewsbury-Hall – Soumare – Daka – Vardy