Preview 18. kola Primera Division: Valladolid – Valencia

Predzápasová analýza 18. kola Primera Division zápasu Valladolid - Valencia

Osemnáste kolo španielskej Primera Division prinesie okrem ďalších zaujímavých zápasov aj skutočne strhujúci boj o záchranu medzi Valladolidom a Valenciou. Sledujte predzápasovú analýzu a tip na výsledok.

Valencia je tímom, ktoré dlhé roky patrí medzi tie najlepšie v La Lige a pravidelne útočí na pohárovú Európu. V sezóne 2020/21 je však všetko inak a Valencia sa momentálne nachádza na 17. priečke a od zostupujúcich pozícii do nižšej ligy ju delí len lepšie skóre.

Ideálne však na tom nie je ani jej víkendový súper Valladolid, ktorému patrí 15. priečka s náskokom dvoch bodov na Valenciu. Tieto tímy tak majú v tomto zápase rozhodne o čo hrať a zisk každého bodu v tejto fázy súťaže je pre nich životne dôležitý.

Práve preto si myslíme, že pôjde o mimoriadne ostrý a zaujímavý duel

Forma tímov

Forma oboch tímov nie je vzhľadom na ich postavenie v tabuľke ideálne a ani jeden z nich jednoducho nedokáže túto sezónu pravidelne vyhrávať. V posledných piatich zápasoch sa však zdá, že obom začína svitať na lepšie časy.

Valencia totiž dokázala z piatich zápasoch ukoristiť jednu výhru, dve remízy a dvakrát prehrala. Valladolid je na tom podobne, keď v piatich zápasoch dvakrát vyhral, raz remízoval a dvakrát prehral.

Rozhodne bojovnosť

Valencii môže najvýraznejšie pomôcť uruguajský útočník Maxi Goméz, ktorý túto sezónu nastrielal už uctyhodných 5 gólov. Aj napriek pomerne slušnej forme Goméza však bude musieť Valencia predviesť bojovný výkon a odovzdať na ihrisku všetko, keďže Valladolid rozhodne body zadarmo nerozdáva.

Podobne však na tom je aj Valladolid, ktorý sa však bude musieť vysporiadať aj s pomerne početnou maródkou svojich hráčov. Práve to však môže naštartovať zvyšok tímu ku kvalitnému výkonu.

Tip na výsledok

Súboj Valladolid – Valencia je jednoznačne jedným z tých najzaujímavejších zápasov kola a skutočne pôjde o súboj, ktorý môže znamenať veľmi veľa v budúcom vývoji tabuľky.

V tomto zápase však o čosi viac favorizujeme Valladolid, ktorý by to mal aj napriek početnej maródke trápiacu sa Valenciu zdolať. Ďalším zaujímavým tipom je určite handicap 0:2 na Valenciu, keďže predpokladáme, že tieto tímy množstvo gólov nenastrieľajú.

Predpokladané zostavy

Valladolid: Masip – Nacho – El Yamiq – Gonzalez – Perez Maqueda – Fede – Villa – Kike – Mesa – Jota – Weissman

Valencia: Domenech – Gaya – Guillamon Sanmartin – Diakhaby – Correira – Cheryshev – Wass – Soler – Musah – Gomez – Molina