Preview 18. kola anglickej Premier League zápas: Brigton – Arsenal

Preview 18. kola anglickej Premier League Arsenal - Brighton

Anglická futbalová liga Premier League nám prinesie množstvo futbalových zážitkov aj v posledný deň roka, kedy prebieha aktuálne 18. kolo anglickej súťaže. V ňom sa medzi sebou stretne aj Brighton s lídrom ligy Arsenalom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Posledným zápasom v anglickej Premier league v tomto roku bude zápas medzi Brightonom, ktorý bude na svojom trávniku hostiť lídra z ligy Arsenal.

Brighton sa momentálne nachádza na siedmej priečke a ich cieľom je pochopiteľne dostať sa na miesta zaručujúce pohárovú Európu. Brighton má pred sebou Liverpool, na ktorý stráca 4 body a následne Manchester United, na ktorý stráca 5 bodov.

Takýto rozdiel je rozhodne dosiahnuteľný a práve zisk bodov nad Arsenalom im k tomu môže výrazne pomôcť. Arsenal však túto sezónu predstavuje dobre namazanú mašinu a obrať ich o body je skutočne mimoriadne náročný výkon.

Forma tímov

Vo fantastickej forme sa prezentuje tím Mikaela Artetu, ktorý z posledných piatich zápasov zaznamenal až štyri výhry a len jednu remízu. Gunners túto sezónu v lige prehrali len raz, čo je dôkazom skutočnej hernej pohody.

O čosi náročnejšie to má Brighton, ktorý sa však taktiež prezentuje kvalitnými výkonmi. Zverenci Roberta De Zerbiho v posledných piatich zápasoch vyhrali hneď päťkrát a zaznamenali dve prehry.

Absencia Gabriela Jesusa a majstra sveta

V tomto zápase sa bohužiaľ nepredstavia dve veľké opory svojich tímov, ktorým je na strane Arsenalu Gabriel Jesus, ktorý laboruje s poranením kolenom.

Na strane Brightonu kvôli oddychu nenastúpi čerstvý majester sveta Mac Allister. Na druhej strane však uvidíme najlepšieho strelca Brightonu Trossarda a taktiež obrovskú oporu Arsenalu, nórskeho záložníka Martina Odegaarda.

Tip na výsledok

Arsenal je túto sezónu namotivovaný a rozbehnutý k tomu, aby bol najvážnejším ašpirantom na zisk majstrovského titulu. Je to celkom prekvapivé, keďže Gunners ešte pred pár rokmi patrili skôr k priemerným tímom.

Na to, aby vysnený titul získali však musia zbierať bod za bodom a poraziť každého kto im príde do cesty. Myslíme si, že sa im to podarí aj v tomto prípade, kedy pohodlne zdolajú Brighton.

Zaujimavým tipom pre nás je však stávka na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať a to predovšetkým kvôli prítomnosti Belgičana Trossarda na strane Brightonu.

Predpokladané zostavy

Brighton: Sanchez – Estupinan – Colwill – Dunk – Veltman – Gross – Caicedo – Mitoma – Lallana – March – Trossard

Arsenal: Ramsdale – Tierney – Gabriel Magalhaes – Saliba – White – Xhaka – Partey – Odeegard – Martinelli – Nketiah – Saka