Preview 17. kola slovenskej Fortuna ligy zápas: MŠK Žilinka – Spartak Trnava

Sledujte predzápasovú analýzu 17. kola Fortuna Ligy a zápasu MŠK Žilina - Spartak Trnava

Šlágrom 17. kola slovenskej Fortuna Ligy bude jednoznačne zajtrajší zápas medzi MŠK Žilinou a Spartakom Trnava. Aj napriek tomu, že sa zápas odohrá bez účasti divákov z dôvodu zlej pandemickej situácie, je jasné že nás čaká skvelý duel. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Najvyššia slovenská futbalová súťaž Fortuna liga svoje 17. kolo zavŕši nedeľným šlágrom medzi MŠK Žilinou a Spartakom Trnava. Obe mužstvá v tejto sezóne patria medzi tie lepšie, ktoré môžeme na slovenských trávnikoch vidieť.

Na atraktivite tomuto duelu pridáva aj postavenie v tabuľke jednotlivých mužstiev. Zatiaľ čo MŠK Žilina sa nachádza na 5. priečke tabuľky, Spartak aj naďalej naháňa Slovan Bratislava v boji o prvé miesto a momentálne im patrí druhá priečka.

Zaujímavosťou je fakt, že rozdiel medzi Žilinou a Trnavou je priepastných desať bodov.

Forma tímov

Formu tímov naznačuje už samotné postavenie v tabuľke, kde je na tom jednoznačne lepšie Spartak Trnava a to aj napriek minulotýždňovej prehre s Ružomberkom. Okrem tejto prehry si však Spartak pripísal za posledných päť zápasov tri víťazstvá a jednu remízu.

Na druhej strane Žilina v posledných piatich zápasoch neprehrala, no až tri zápasy nedokázali Šošoni dotiahnuť do víťazného konca a v zápasoch tak získali len po jednom bode. Dve víťazstvá si pripísali nad Pohroním a Zlatými Moravcami.

Presadí sa Ristovski alebo Bičachčjan?

Obe mužstvá disponujú mimoriadne kvalitným kádrom, v ktorých však o čosi viac vyčnievajú dvaja hráči a to predovšetkým z pohľadu ich gólovej štatistiky. Na strane Trnavy ide o Macedónskeho útočníka Milana Ristovskeho, ktorý so siedmimi gólmi patrí medzi najlepších strelcov celej súťaže.

Na strane žlto zelených je to už klasicky Arménsky ľavý záložník Vahan Bičachčjan, ktorý patril medzi najlepších hráčov celej súťaže už minulú sezónu a tento rok strelil vo Fortuna lige zatiaľ 5 gólov.

Tip na výsledok

Spartak Trnava je v tejto sezóne vo výbornej forme, čo koniec koncov ukazuje aj ich postavenie v tabuľke. Zápasy so Žilinou však nie sú nikdy jednoduché, a preto v tomto prípade volíme radšej stávku na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Zaujímavý tip je pre nás aj stávka na to, že v zápase padne viac ako 2,5 góla.

Predpokladané zostavy:

MŠK Žilina: Petras – Rusnák – Kopas – Anang – Javorcek – Slebodnik – Fazlagic – Bičachčjan – Janosik – Paur – Ďuriš

Spartak Trnava: Takač – Čurma – Škrtel – Kosa – Trajkovski – Bukata – Savvidis – Gric – Cabral – Ristovski – Yusuf