Preview 17. kola Primera Division: Athletic Bilbao – Elche

Sledujte predzápasovú analýzu 17. kola Primera Divison zápasu Athletic Bilbao - Elche

Najzaujímavejším a najvyrovnanejším zápasom nedeľného programu v rámci 17. kola Primera Division bude zápas Athletica Bilbao s Elche. Sledujte predzápasovú analýzu a náš tip na výsledok 

Najlepšie európske futbalové ligy sú tento rok až nevídane vyrovnané a platí to aj pre španielsku La Ligu, kde sú medzi jednotlivými tímami len minimálne bodové rozdiely a tak zisk každého je mimoriadne dôležitý.

Menší súboj o stred poľa tabuľky v nedeľu zvedú proti sebe Athletic Bilbao a Elche. Do zápasu bude v lepšej pozícii vstupovať baskický klub, ktorému patrí momentálne 11. priečka so ziskom 18 bodov.

Zle si však nevedie ani ich súper Elche, ktoré sa nachádza na 15. pozícii so stratou len dvoch bodov na svojho víkendového súpera. Ako môžete vidieť, skutočne tak pôjde o boj o stred tabuľky.

Forma tímov

Forma oboch tímov z posledných piatich zápasov je mimoriadne podobná, kde striedajú lepšie výkony s tými horšími. Pri oboch mužstvách však platí, že dokážu mimoriadne potrápiť aj tímy z vyšších priečok tabuľky, a preto sa kvalita mužstvám rozhodne nedá odoprieť.

Aj forma oboch mužstiev potvrdzuje, že pôjde o mimoriadne vyrovnaný zápas, v ktorom budú o výsledkoch rozhodovať detaily. S menšou výhodou do zápasu však predsa len nastúpi baskický celok, ktorý pôsobí ako skúsenejší a väčší tím. Bilbao taktiež disponuje niekoľkými hráčmi, ktorí sú zvyknutí na náročné zápasy s ťažkými súpermi, zatiaľ čo Elche si na Primera Division zatiaľ len zvyká.

Tímový výkon

Ani jedno z mužstiev v súčasnosti nedisponuje takou individualitou, ktorá by dokázala sama rozhodnúť takto náročný zápas. Práve preto, bude najväčšou zbraňou oboch tímov práve to, aký tímový a kompaktný výkon dokážu podať.

Tip na výsledok

Ako sme už písali vyššie, tento zápas bude mimoriadne vyrovnaný a rozhodovať v ňom budú detaily. Väčšie šance však predsa len dáva Athleticu Bilbao, keďže Elche nedokázalo vyhrať zo svojich posledných 9 zápasov ani jeden.

Oba tímy však majú problém zo strielaním gólov, a preto sa nám ako najvýhodnejší kurz zdá handicap 0:2 na Elche, alebo prípadne výhra Athletica Bilbao. Najlepšie stávkové kurzy na tento zápas ponúka Bet365, ktorej služby veľmi odporúčame.

Predpokladané zostavy

Athletic Bilbao: Simon – Berchiche – Martinez – Nunez – Capa – Vesga – Vencedor – Berenguer – Muniain – Williams – Villalibre

Elche: Badia – Sanchez – Sanchez – Verdu – Barragan – Marcone – Fidel – Rodriguez – Guti – Rigoni – Boye