Preview 17. kola anglickej Premier League zápas: Manchester United – Nottingham

Preview 17. kola anglickej Premier League Manchester United - Nottingham

Po vianočných sviatkoch anglická Premier League opäť nabrala plné obrátky a pokračuje svojim 17. kolom, kde nás dnes čaká zaujímavý zápas medzi Manchestrom United a Nottinghamom Forrest. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Dnes 27. decembra pokračuje 17. kolo anglickej Premier League ďalšími zápasmi, kde sa môžeme tešiť na zaujímavý duel medzi Manchestrom United a Nottinghammom Forrest. Aj napriek tomu, že momentálne sa oba tímy nachádzajú na opačných stranách barikády tabuľky anglickej ligy, po sviatkoch sa vždy rodí pomerne veľké množstvo prekvapivých výsledkov.

Manchestru  United momentálne patrí 5. priečka, no oproti štvrtému Tottenhamu majú Devils dva zápasy k dobru a tak výhra nad Nottinghamom ich môže opäť priblížiť k miestenkam, ktoré zaručujú účasť v Lige Majstrov.

Nottinghamu sa túto sezónu naozaj nedarí a momentálne im patrí predposledná 19. priečka a je jasné, že zverenci Stevea Coopera budú mať čo robiť, aby sa v Premier League udržali aj naďalej.

Forma tímov

Už z riadkov vyššie je možné vyčítať, v akej forme sa momentálne mužstvá nachádzajú. Za posledných päť zápasov Manchester United získali až desať bodov za 3 výhry, jednu remízu a raz odchádzal ako porazený po zápase s Aston Villou.

Nottingham Forrest však v posledných piatich zápasoch taktiež ukázal zlepšenie a to za dve výhry, dve remízy a jednu prehru. Stúpajúca forma Nottinghamu tak naznačuje, že sa nebude jednať o jednoduchý zápas pre Červených diablov.

Maródka na oboch stranách

Dôležitú úlohu vo výsledku zápasu zohrá aj početná maródka hráčov na oboch stranách. Za United určite nenastúpia hráči ako Greenwood, Martinez, Jadon Sancho či Tuanzebe. Otázny štart je taktiež u Dalot, Maguire či Varaneho, ktorý len pred pár dňami ukončil pôsobenie na MS vo futbale a potrebuje oddych.

Pri Nottingham Forrest do zápasu nezasiahnu Biancone, Henderson, Kouyate, Niakhate či Richard. Otázny štart je u Auriera a Gibbs-Whitea.

Top kurz: Esporte Bet – 1

Tip na výsledok

Posledné vzájomné zápasy týchto mužstiev vždy skončili výhrou Manchestru United, no je zaujímavé, že posledný vzájomný zápas sa odohral v roku 1999. Odvtedy sa mnohé zmenilo, no aj napriek tomu si myslíme, že to United dokáže zvládnuť.

Zo vstúpajúcou formou Nottinghamu to však nebude tak jednoznačný zápas, a preto si myslíme, že sa obom mužstvám podarí v zápase skórovať. Top kurz: EsporteBet – 1,88

Predpokladané zostavy:

Manchester United: de Gea – Malacia – Lindelof – Casemiro – Wan-Bissaka – Eriksen – McTominay – Garnacho – Fernandes – Rashford – Martial

Nottingham: Smith – Toffolo – Boly – Worrall – Williams – Freuler – Mangala – Yates – Lingard – Awoniyi – Johnson