Preview 16. kola Fortuna Ligy: Dunajská Streda – Zlaté Moravce-Vráble

Predzápasová analýza 16. kola Fortuna Ligy súboju Dunajská Streda - Zlaté Moravce

Dunajská Streda v 15. kole Fortuna Ligy všetkých prekvapila prehrou s menej favorizovanou Sereďou. Kvôli strate týchto bodov strtila prvenstvo v lige a tak si bude chcieť chuť napraviť v zápase so Zlatými Moravcami. Sledujte našu predzápasovú analýzu a tip na výsledok. 

Dunajská Streda túto sezónu hrá skutočne dominantný futbal, a preto všetkých mimoriadne prekvapila prehra so Sereďou z 15. kola najvyššej slovenskej futbalovej súťaže. DAC prehralo najtesnejším rozdielom 1:0 a stratili tak prvú priečku vo Fortuna Lige.

Na tú sa budú chcieť pochopiteľne vrátiť. Na to je však potrebné naplno bodovať v zápase so Zlatými Moravcami, ktoré tento rok prežívajú skutočne vydarenú sezónu a stali sa nevyspytateľným tímom, ktorý dokáže vyhrať s každým.

Pre Dunajskú Stredu tak rozhodne nepôjde o ľahký duel.

Forma tímov

Dunajská Streda si po neúspechu so Sereďou pripísala len druhú prehru v tejto sezóne a jednoznačne spolu so Slovanom Bratislava patrí medzi najlepšie tímy domácej ligovej súťaže.

Tieto dva tímy si jednoducho hrajú svoju vlastnú ligu, čoho dôkazom je aj sedem bodový náskok pred treťou Žilinou.

Na druhej strane Zlaté Moravce tento rok prekvapili väčšinu futbalových fanúšikov a momentálne im patrí 4. priečka tabuľky. V týchto miestach to je však medzi tímami mimoriadne vyrovnané, kde rozdiel medzi štvrtou, piatou a šiestou priečkou Fortuna ligy je len v skóre.

Zisk troch bodov s Dunajskou Stredou by tak bol skutočne veľkým skalpom pre Zlaté Moravce.

Najlepší útok ligy vs. nevyspytateľnosť

Dunajská Streda disponuje najlepším útokom ligy, keď za 15 kôl dokázali jej hráči nastrieľať už celkovo 37 gólov. Až 17 z nich pritom strelili dvaja hráči, Zsolt Kalmár a Marko Divkovič.

Najväčšou zbraňou Zlatých Moraviec proti Dunajskej Strede bude rozhodne ich nevyspytateľnosť a kompaktný tímový výkon. Moravce však bude ťahať aj v súčasnosti najlepší strelec celej Fortuna Ligy, Filip Balaj, ktorý strelil už neskutočných 10 gólov.

Tip na výsledok

Aj keď sa to tak možno nemusí zdať kvôli dominancii Dunajskej Stredy, zápas so Zlatými Moravcami bude skutočne vyrovnaný. DAC si však už nemôže dovoliť ďalšiu prehru, no myslíme si, že tento zápas skončí napokon nerozhodným výsledkom.

Na remízu si teraz môžete staviť skutočne s mimoriadne výhodným a atraktívnym kurzom.

Alternatívou k tejto stávke môže byť tip na počet gólov. Ani jeden z tímov totiž nedisponuje až tak kvalitnou obranou. Preto je pomerne pravdepodobné, že v tomto zápase padnú viac, ako tri góly.

Predpokladané zostavy:

DAC Dunajská Streda: Jedlicka – Davis – Beskorovainyi – Muller – Blackman – Schafer – Kalmar – Balic – Nebyla – Ramirez – Divikovic

Zlaté Moravce – Vráble: Chovan – Chren – Menich – Mosko – Cogley – Duga – Toth – Kyziridis – Dubek – Hrncar – Balaj