Preview 15. kola Bundesligy zápas: Freiburg – Union Berlín

Preview 15. kola Bundesligy: Freiburg - Union Berlín

Tento víkend pokračuje Bundesliga svojim 15. kolom a taktiež sa bude jednať o posledné kolo pred blížiacimi sa MS v Katare. V nedeľu nás čaká mimoriadne zaujímavý zápas medzi Union Berlín a Freiburgom, ktoré oba patria medzi top tímy celej ligy. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Prebiehajúca sezóna Bundesligy je skutočne mimoriadne zaujímavá, keďže na popredných priečkach sa umiestňujú tímy, ktoré by sme tam nečakali. Takýmito týmami sú aj Union Berlín, ktorému patrí 2. priečka celej tabuľky a Freiburg, ktorý sa nachádza na pozícii číslo tri.

Obe mužstvá majú po štrnástich zápasoch zhodne po 27 bodov a práve ich vzájomný zápas v nedeľu tak rozhodne o tom, kto bude na druhej priečke celej Bundesligy až do konca MS vo futbale.

Forma tímov

Tak ako Freiburg a Union Berlín začali sezónu fantasticky tak v posledných piatich zápasoch nepredvádzajú také výkony, aké by si oni či ich fanúšikovia želali. Freiburg v posledných piatich dueloch získal deväť bodov za tri víťazstvá a dve prerhy.

Union Berlín je na tom ešte o čosi horšie, keď z posledných piatich zápasov získal 7 bodov za dve víťazstvá a jednu remízu. Je však nutné dodať, že Union Berlín prehral s papierovo slabšími súpermi ako Leverkusen či Bochum.

Forma z posledných zápasov nám tak môže naznačovať, že vysoké zápasové tempo a nie príliš široký káder sa podpísali na posledných výkonoch oboch tímov.

Becker vs Grifo

Zápas medzi Freiburgom a Unionom Berlín bude sprevádzať aj mikrosúboj dvoch najlepších strelcov týchto tímov. Na strane Unionu sa jedná o Sheraldo Beckera, ktorý má na svojom konte 7 gólov a tri asistencie a je jednoznačne najvýraznejšou postavou celého mužstva.

Na strane Freibrugu je to Talian Vincenzo Grifo, ktorý je so 6 gólmi najlepším strelcom Freiburgu. Sekundovať mu však bude aj Rakúšan Michael Gregoritsch s piatimi gólmi.

Tip na výsledok

Ak sa na to pozrieme objektívne, tak nás čaká súboj medzi v podstate dvomi totožnými mužstvami, ktoré sú veľkým prekvapením celej sezóny Bundesligy. Stávkové kancelárie favorizujú na víťaza zápasu Freiburg a my sa k tomuto názoru prikláňame z toho dôvodu, že Freiburg v posledných zápasoch jednoznačne ukazuje lepšie formu ako Berlínske mužstvo.

Zaujímavou stávkou môže byť aj tip na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať alebo tip na to, že v zápase padnú viac ako dva góly.

Predpokladané zostavy:

Freiburg: Flekken – Lienhart – Ginter – Kubler -Gunter – Hofler – Sildillia – Grifo – Eggestein – Gregoritsch – Jeong

Union Berlín: Grill – Leite – Knoche – Doekhi – Giesselmann – Khedira – Ryerson – Haberer – Seguin – Behrens – Becker