Preview 13. kola talianskej Serie A zápas: SSC Neapol – Inter Miláno

Sledujte predzápasovú analýzu 13. kola Serie A a zápasu Neapol - Inter Milano

Talianska Serie A tento víkend pokračuje svojim 13. kolom, kde nás čaká zápas popredných mužstiev tabuľky medzi SSC Neapol a Interom Miláno. Sledujte predzápasovú analýzu s tipom na výsledok aj s predpokladanými zostavami. 

Inter Miláno aj SSC Neapol patrili medzi najlepšie mužstvá celej súťaže aj minulú sezónu a inak tomu nie je ani tento rok. Obe mužstvá od začiatku súťaže úpenlivo bojujú o prvé miesto tabuľky a z toho súboja zatiaľ o čosi lepšie vychádza SSC Neapol, ktorému skutočne momentálne patrí prvá priečka.

Obhajca titulu Inter Miláno okupuje zatiaľ 3. priečku so stratou siedmich bodov na prvý Neapol. Tím, v ktorom hrá aj náš Milan Škriniar stratil v niektorých zápasoch cenné body a aj práve preto budú musieť nad Neapolom vyhrať ak si chcú stále držať šancu na celkové prvenstvo.

Forma tímov

Už úvodné riadky čo to naznačili o forme jednotlivých tímov. O čosi lepšie na tom je SSC Neapol, ktorý v domácej súťaži tento rok zatiaľ neprehral a z posledných piatich zápasov dokázal ukoristiť jedenásť bodov za tri výhry a dve remízy.

Inter Miláno tento rok prehralo v Serie A zatiaľ len raz s Laziom, ale okrem tejto prehry si v posledných piatich zápasoch pripísalo dve víťazstvá a dve remízy. S týmito výsledkami nie sú modro čierny určite spokojný a práve prípadná výhra nad Neapolom by mohla naštartovať ich víťaznú šnúru.

Rozhodne dobre hrajúci Džeko, alebo kompaktný výkon Neapolu

Edin Džeko nezostáva v Intere Miláno nič dlžný svojej povesti, keď momentálne so siedmimi gólami patrí medzi najlepších strelcov celej súťaže. Džeko sa po odchode Lukakua z Interu stal útočníkom číslo jedna a zdá sa, že táto pozícia mu plne vyhovuje.

Na druhej strane SSC Neapol nedisponuje jedným hráčom, ktorý by vynikal nad ostatnými, no vďaka viacerým skvelým hráčom a dobrej zohranosti dokáže Neapol podať vždy kompaktný výkon. No a práve ten im prináša zaslúžené ovocie.

Ak by sme však mali pomenovať najväčšiu zbraň Neapola bol by to Nigérijský útočník Victor Osimeh, ktorému sa podarilo streliť už 5 gólov.

Tip na výsledok

Tipovať zápasy takto vyrovnaných tímov je vždy mimoriadne náročné. Do tohto súboja vstupuje ako favorit prekvapivo Inter Miláno a to aj napriek horším zápasovým výsledkom. V takomto prípade sa nám teda zdá výhodne staviť na víťazstvo Neapolu.

Zaujímavá však môže byť stávka aj na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať, keďže Inter disponuje jedným z najlepších útokov ligy, no v ich obrane to občas škrípe.

Predpokladané zostavy:

SSC Neapol: Ospina – Rui – Jesus – Rrahmani – Di Lorenzo – Ruiz – Anguissa – Insigne – Zielinski – Lozano – Osimeh

Inter Milano: Handanovic – Bastoni – de Vrij – Škriniar – Perisic – Calhanoglu – Brozovic – Barella – Darmian – Martinez – Dzeko