Preview 13. kola Primera Division: Elche – Granda

Predzápasová analýza 13. kola Primera Division zápasu Elche - Granada

Španielska Primera Divison cez víkend pokračuje svojim 13. kolom, v ktorom nás taktiež čaká boj o stred tabuľky v podobe zápasu nováčika s Elche a Granady. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok.

La Liga je podobne, ako iné ostatné svetové futbalové súťaže, tento rok mimoriadne vyrovnaná čoho dôkazom je fakt, že tímy od šiesteho miesta tabuľky až po 16. delia od seba len dva body.

V tomto prípade je preto zisk každého bodu citeľne dôležitý, čo si uvedomujú aj aktéri zápasu Elche a Granada. Elche, ako nováčik Primera Division, si na svoje pôsobenie v podstate nemôže sťažovať, keďže vďaka svojim kvalitným výkonom im patrí momentálna 10. priečka tabuľky. Zaujímavosťou je, že len o skóre je pred nimi katalánska Barcelona.

O čosi lepšie je na tom Granada, ktorej patrí v súčasnosti siedma priečka so 17 bodmi. Len bod ich delí od toho, aby zaujali v tabuľke pozíciu, ktorá zaisťuje boj o futbalovú Európu.

Forma tímov

Elche by sme mohli v tomto prípade začať nazýva remízovým kráľom. Z posledných piatich zápasov totiž remízovali hneď v štyroch a to aj s takými súpermi, ako Villareal či rozbehnutý Cadiz.

Remízy však nie vždy stačia na dobré umiestnenie a Elche by preto malo začať skôr či neskôr vyhrávať.

Famóznou formou sa nemôže pochváliť ani Granada, ktorá z posledných piatich duelov hneď tri prehrala. Ideálne to nie je ani v Európskej lige, kde taktiež španielsky celok predvádza kostrbaté výkony. Prípadná výhra nad Elche by im tak mohla dodať potrebný motor k boju o budúcoročné európske súťaže.

Rozhodne tímový výkon

Ani jeden z tímov nedisponuje vo svojom kádri takými individualitami, že by sa mohli spoľahnúť čisto len na ne. Preto pre Granadu aj Elche bude mimoriadne dôležité, aký tímový výkon dokážu podať.

V prípade Granady bude najväčšia ťarcha rozhodne na útočníkoch. Ich obrana je totiž spoločne s Huescou a Celtou Vigo tou druhou najhoršou v lige.

Náš tip na výsledok

Ak by sme mali sledovať len čisto tabuľkové postavenie oboch tímov, ich posledné zápasy, tak by nám z toho vyšla jednoznačná remíza medzi týmito dvomi tímami. Tento rok sú však ligové súťaže o čosi nevyspytateľnejšie, ako tomu bolo v minulosti, a preto by sme skôr stavili na to, že obom celkom sa podarí dať v zápase gól.

Zaujímavým alternatívnym tipom s atraktívnym kurzom je taktiež stávka na to, že padne viac, ako 1.5 gólu.

Predpokladané zostavy:

Elche: Badia – Barragan – Verdu – Gonzalez – Sanchez – Marcone – Josan – Guti – Fidel – Tete Morente – Milda

Granada: Silva – Neva – Duarte – Sanchez Martinez – Foulquier – Gonalons – Brice Eteki – Machis – Puertas Suarez – Milla – Charris