Preview 12. kola španielskej Primera Division: Atletico Madrid – Betis

Sledujte predzápasovú analýzu 12. kola Primera Division a zápasu Atletico Madrid - Betis Sevilla

Dvanáste kolo španielskej Primera Division prinesie zaujímavý súboj medzi šiestym a štvrtým tímom tabuľky, keď Atlético Madrid bude hostiť Betis Sevilla. Pozrite si predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Tento ročník španielskej La Ligy je skutočne zamotaný a najmä vrchá časť tabuľky je poriadne zamotaná, keď klasické kluby ako Real Madrid, Barcelona či Atlético Madrid sa tento rok so svojimi súpermi trápia o čosi viac, ako tomu bolo v minulosti.

Dôkazom toho je 9. miesto Barcelony či šieste miesto Atlética Madrid. Jediným tímom z tejto trojice, ktorý si drží ako tak stabilnú formu je Real Madrid. Podobnú sezónu Primera Division sme tu skutočne už dlho nemali, čo však nevadí, keďže pre divákov je omnoho atraktívnejšia.

Atraktívny bude aj súboj momentálne štvrtého tímu tabuľky Betis Sevilla proti šiestemu Atléticu Madrid. Medzi týmito tímami je však len dvojbodový rozdiel a tak v tomto zápase pôjde skutočne o veľa.

Forma tímov

Stabilnejšie výkony bez vážnejších zaváhaní momentálne podáva prekvapivo Betis, ktorý v posledných piatich zápasoch štyrikrát vyhral a raz prehral. Betis si však drží sériu troch zápasov bez prehry a určite ju nebude chcieť prerušiť ani v zápase s Atléticom.

Atlético je na tom s formou o čosi horšie, keď v posledných piatich zápasoch zaznamenali Los Colchoneros dve výhry, dve remízy a jednu prehru. Zverenci Diega Simeoneho v posledných dvoch zápasoch remízovali a je tak jasné, že potrebujú vyhrať ak sa chcú dostať opäť na víťaznú vlnu.

Presadí sa Luis Suaréz či Juanmi

Oba tímy disponujú tento ročník aj mimoriadne kvalitnou ofenzívou, kde na strane Atlética ju ťahá útočník Luis Suaréz, ktorému sa v tomto ročníku podarilo streliť už šesť gólov. Na strane Betisu svoje kvality ukazuje španielsky útočník Juanmi, ktorý súperom nastrieľal už 5 gólov a zdá sa, že tento rok bude pre Betis skutočne silnou oporou.

Obe mužstvá sa však budú musieť vysporiadať aj s absenciami hráčov, keďže Atléticu bude chýbať Kondogbia, Lemar čo Llorente a na strane Betisu Camarasa, Gonzalez, Sabaly.

Tip na výsledok

Pre Atlético Madrid pôjde o mimoriadne náročný zápas vzhľadom na to, že Betis je momentálne v dobre hrajúcej forme a pokoriť ich bude poriadny oriešok. Preto dnes skôr zvolíme stávku na počet gólov v tomto zápase, kde si myslíme že by ich mohlo padnúť viac ako dva.

Zaujímavým tipom je taktiež stávka na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať. Pre tých najodvážnejších odporúčame stávku na to, že Luis Suaréz dá gól.

Predpokladané zostavy

Atlético Madrid: Oblak – Hermoso – Felipe – Gimenez – Carrasco – Koke – Herrera – Trippier – Joao Felix – Suarez – Griezman

Betis Sevilla: Bravo – Moreno – Ruiz – Pezzella – Montoya – Carvalho – Rodriguez – Juanmi – Fekir – Canales – Iglesias