Preview 12. kola Fortuna Ligy: Slovan Bratislava – Nitra

Analýza zápasu Slovan Bratislava - FC Nitra

Slovensko nebude cez víkend žiť len celoplošným testovaním na nový koronavírus, ale taktiež pokračuje slovenská Fortuna Liga už svojim 12. kolom. Jedným z najzaujímavejších zápasov tohto kola je duel Slovana Bratislava s FC Nitra. Pozrite si našu predzápasovú analýzu. 

Slovan Bratislava aj túto sezónu dokazuje, že patrí medzi to najlepšie, čo môžeme v domácej lige vidieť. Obhajca titulu z minulého roka je momentálne na druhej priečke, hneď za skvelo hrajúcou Dunajskou Stredou.

Prekvapením sezóny je však FC Nitra, ktorá minulú sezónu hrala o záchranu, no a dnes sa derie do pohárovej Európy. Zmena trénera očividne pomohla a Nitra tak patrí medzi šťuky tejto sezóny.

Forma tímov

Čo sa týka formy oboch mužstiev, tak tá je rozhodne na strane Belasých, ktorí z 11 zápasov od úvodu sezóny prehrali len raz. Inak si držia konzistentné výkony, aj napriek tomu, že množstvo hráčov z tímu bolo pozitívne testovaných na koronavírus.

Menšie zakopnutie prišlo v poslednom zápase, kde nastúpili proti prvej Dunajskej Strede. Tento duel napokon skončil remízou 1:1 a ukázal to, ako sú tieto dva mužstvá vyrovnané.

Oveľa zaujímavejšia forma je na strane FC Nitra, ktorá zatiaľ strieda silnejšie výkony so slabšími a akosi sa nevie nastaviť na pravidelnú víťaznú vlnu. Nitra však dokáže potrápiť aj náročnejších súperov, čo dokázala aj víťazstvom nad Trnavou.

Útočný Slovan Bratislava proti nevyspytateľnej Nitre

Najväčšou silou Slovana je pochopiteľne jeho útok. Belasí dokázali za túto sezónu streliť už 30 gólov. Nebezpečným hráčom je najmä Brazílčan, Rafael Ratao, ktorý strelil za Slovan už slušných 6 gólov.

Slušnou formou disponuje aj Maďarský útočník Dávid Holman so štyrma gólmi.

FC Nitra sa bude spoliehať najmä na skvele hrajúceho Slovenského záložníka Michala Faška, ktorý svojimi výkonmi ťahá hore celé mužstvo. Problémom Nitry však môže byť obrana, ktorá nie je tak pevná, ako sa môže zdať.

Nitrančania dostali v tejto sezóne už 21 gólov a v tejto štatistike patria medzi horší priemer Fortuna Ligy.

Náš tip na výsledok

Tipovať na výsledok  na 22Bet v tomto prípade by bolo asi kontraproduktívne, keďže rozbehnutý Slovan zrejme potvrdí svoju vynikajúcu formu a na domácom trávniku zaznamená ďalšie víťazstvo a bude pokračovať v boji o vrchol tabuľky s Dunajskou Stredou.

Zaujímavým tipom pre nás je najmä stávka na to, že v zápase padnú viac, ako tri góly. Táto varianta je podľa nás pomerne reálna, vzhľadom na horšiu obranu Nitry.

Predpokladané zostavy:

Slovan Bratislava: Greif – Pauschek – Abena – Bajric – De Marco – Holman – Nono – Weiss – Cavric – Medved – da Silva

FC Nitra: Sipos – Magda – Kolcak – POdhorin – Kunik – Mustafic – Adamec – Chobot – Fasko – Gataric – Vrabel