Preview 13. kola anglickej Premier League zápas: Tottenham – Newcastle

Preview 13. kola Premier League Tottenham Hotspur - Newcastle United

Už 13. kolo anglickej Premier League nám počas víkendu ponúkne množstvo zaujímavých zápasov, kde jedným z nich je aj zápas medzi Tottenhamom a Newcastlom. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Tottenham už v minulej sezóne patril medzi tie poprednejšie mužstvá najvyššej anglickej futbalovej súťaže a inak tomu nie je ani tentokrát, keď kohútom momentálne patrí tretia priečka v celkovej tabuľke.

Medzi popredné mužstvá sa však v minulosti nezaraďoval Newcastle United, ktorý vo väčšine sezón hrával o záchranu. Všetko však zmenil príchod nových majiteľov, ktorí sa netajili tým, že poskytnú klubu dostatočné množstvo financií na vybudovanie úspešného projektu. Prvé znaky úspechu po masívnejšom letnom posilnení je možné vidieť už v tejto sezóne, keď Newcastlu momentálne patrí 6. priečka so stratou len jedného bodu na priečky zaručujúce európske pohárové súťaže.

No a práve víťazstvo nad Tottenhamom im môže takúto priečku zaručiť.

Forma tímov

Newcastle hrá do karát aj ich momentálna forma z posledných piatich zápasov, kde dokázali zaznamenať tri víťastvá a dve remízy. Vo vyložene zlej forme sa však nenachádza ani Tottenham, ktorý z posledných piatich zápasov trikrát vyhral a utrpel dve prehry.

Je potrebné však uviesť, že prehry prišli s Manchestrom United a Arsenalom a teda tímami, ktoré stále patria medzi špičku celej ligy.

Faktor Kane

Najväčším postrachom obrancov Newcastle bude jednoznačne anglický útočník a kapitán Tottenhamu Hotspur Harry Kane, ktorý má na svojom konte už 9 strelených gólov a je druhým v tabuľke strelcov za zrejme už nedostihnuteľným Erlingom Haalandom so 17 gólmi.

Okrem iného Antonio Conte sa bude môcť spoľahnúť aj na výkony Heung Min Sona, ktorý v doterajších zápasoch strelil tri góly. Na druhej strane Newcastle trápi pomerne široká maródka na čele s letnou posilou Alexandrom Isakom či Saint Maximom.

Zodpovednosť na svoje plecia tak zrejme preberie Miguel Almiron, ktorý je s piatimi gólmi najlepším strelcom Newcastlu v tejto sezóne.

Tip na výsledok

Do zápasu vstupuje ako mierny favorit Tottenham Hotspur, ktorý má papierovo kvalitu na to, aby dokázal Newcastle poraziť. Straky sú však v tejto sezóne skutočne nepríjemným súperom, a preto si myslíme že vhodnou stávkou môže byť tip na výhru alebo remízu Newcastle.

Pre tých odvážnejších tipujeme čistú remízu.

Ďalším tipom, ktorý by sme na vašej strane zvážili, je stávka na počet gólov. Obe mužstvá patria k strelecky aktívnejším mužstvám a preto stávka na to, že v zápase padnú viac ako 2 góly sa nám zdá taktiež pomerne výhodná.

Predpokladané zostavy:

Tottenham Hotspur: Lloris – Davies – Dier – Romero – Perisic – Bentancur – Hojbjerg – Doherty – Son – Bissouma – Kane

Newcastle United: Pope – Burn – Botman – Schar – Trippier – Willock – Guimaraes – Longstaff – Murphy – Wilson – Almiron