Preview 11. kola Premier League: Tottenham – Arsenal

Predzápasová analýza 11. kola Premier League a derby Tottenam - Arsenal

Po zápasoch európskych súťaží sa cez víkend vracia aj populárna anglická Premier League a to hneď s veľkým derby Tottenham vs Arsenal. Sledujte našu predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok. 

Zápasy Tottenhamu s Arsenolom mali vždy špeciálny náboj, keďže už dlhodobo ide o kluby, ktoré sa navzájom v láske nemajú. Súboje Arsenalu s Tottenhamom boli vždy mimoriadne vyrovnané, túto sezónu by však tomu mohlo byť inak.

Kohútom totiž po desiatich kolách patrí prvá priečka celej Premier League, zatiaľ čo Arsenal sa v lige trápi a patrí mu  nie moc lichotivá 14. priečka. Štatistiky tak nahrávajú v prospech Tottenhamu, no táto sezóna v Premier League už neraz ukázala, že postavenie v tabuľke nehrá rolu a vyhrať môže každý s každým.

Forma tímov

Tottenham sa momentálne drží na výhernej vlne, keď z posledných piatich zápasov dokázal štykrát vyhrať a jedenkrát remízovať. Treba však priznať, že remízu uhral s tento rok skvelo hrajúcou Chelsea.

Ako sme už spomínali Arsenal tento rok len spomína na roky, kedy mu patrili popredné priečky Premier League, keď sa s trinástimi bodmi nachádza na 14. priečke, len štyri priečky od zóny zostupu.

Výkony Arsenalu sú ako na hojdačke, keď sa striedajú výhry s prehrami. Úspech nad tak silným tímom, ako je Tottenham by mohol Arsenal nakopnúť k lepším výsledko.

Najlepšia obrana ligy

Najväčšou zbraňou Tottenhamu v zápase proti Arsenalu bude jednoznačne mimoriadne pevná obrana, ktorá je momentálne aj tou najlepšou v lige. Zahanbiť sa však nedá ani útok na čele s hviezdnym Harry Kaneom či navrátilcom Garethom Baleom.

Zverenci Josého Mourinha sú skutočne pri chuti a nájsť na tomto tíme slabinu by bolo v súčasnosti pomerne náročné.

Na druhej strane v Arsenale by sme tých chýb našli hneď niekoľko, a preto sa Gunners bude musieť v tomto zápase spoliehať hlavne na tímový a oduševnený výkon.

Náš tip na výsledok

Súboj Tottenhamu s Arsenalom je vždy veľké derby, ktoré môže skončiť akokoľvek. V tejto sezóne však forma hrá jednoznačne v prospechu Mourinhovej družiny, a preto by sme sa nebáli staviť na víťazstvo Tottenhamu.

Alternatívou k tejto stávke môže byť tip na to, že v zápase padnú viac, ako dva góly. Tento tip je viac než pravdepodobný, keďže v posledných vzájomných zápasoch týchto dvoch tímov to bola vždy pomerne slušný gólová prestrelka.

Predpokladaná zostava:

Tottenham: Hart – Reguilon – Dier – Rodon – Aurier – Hojbjerg – Sissoko – Bergwijn – Ndombele – Son – Kane

Arsenal: Leno – Tierney – Gabriel – Kolasnic – Bellerin – Xhaka – Ceballos – Saka – Willock – Willian – Aubameyang