Preview 11. kola Fortuna Ligy: Dunajská Streda – Slovan Bratislava

Predzápasová analýza zápasu Dunajská Streda - Slovan Bratislava

Slovenská republika prechádza kvôli koronavírusu do lockdownu, no najvyššia futbalová súťaž pokračuje ďalej. V nedeľu 25. októbra nás čaká skutočná lahôdka v podobe boja o prvé miesto tabuľky v zápase Dunajská Streda – Slovan Bratislava. 

Dunajská Streda a Slovan Bratislava sú túto sezónu jednoznačne najlepšími mužstvami vo Fortuna Lige, keď nad svojimi súpermi majú náskok v tabuľke približne desať bodov.

Dnes už je tak skoro jasné, že o titul v domácej súťaži si to medzi sebou rozdajú práve tieto dve mužstvá. No a práve v nedeľu sa v tejto sezóne proti sebe postavia prvýkrát.

Forma tímov

Forma oboch mužstiev je veľmi podobná, aj keď treba priznať, že Dunajská Streda je na tom o čosi lepšie. Celú sezónu DAC odštartovali skutočne raketovo a od začiatku súťaže prehrali prvýkrát až v 9. kole na pôde Žiliny vysoko 4:1.

Slovanu sa zas naopak v posledných zápasoch pomerne darí, keď momentálne ťahá víťaznú šnúru štyroch vyhraných zápasov po sebe a zmena trénera tak zrejme prospela.

Výkonostne sú tak obidva tímy na tom mimoriadne podobne a tak o prevahe jedného, alebo druhého budú rozhodovať detaily.

Útočný futbal DAC proti skalopevnej obrane Slovana

Dunajská Streda je v tejto sezóne skutočne pri chuti a najmä jej dvaja obávaný kanonieri Zsolt Kalmár, ktorý doposiaľ nastrieľal v sezóne 9 gólov a Marko Divikovič, ktorý strelil 7 gólov.

Na druhej strane DAC nedisponuje až takou veľkou kvalitou v obrane, kde doposiaľ inkasovali 14 gólov.

Slovan Bratislava je na tom strelecky o čosi slabšie, no teší najmä forma Brazílčana Rafaela Rataa, ktorý strelil v tejto sezóne 6 gólov. Famóznu štatistiku má však obrana Belasých na čele s brankárom Dominikom Greifom či stopérom Bajričom.

Náš tip na výsledok

Tento zápas bude mimoriadne vyrovnaným a ako sme už písali vyššie, budú v ňom rozhodovať detaily. Motiváciou pre Dunajskú Stredu bude určite fakt, že v prípade víťazstva si potvrdí svoju pozíciu lídra Fortuna Ligy a odskočí Slovanu Bratislava na rozdiel piatich bodov.

Slovan Bratislava, ako minuloročný víťaz, myslí na najvyššie méty aj tento rok. V prípade víťazstva nad DAC by sa Belasí dostali na prvé miesto tabuľky s náskokom jedného bodu.

Podľa nás však pôjde o mimoriadne taktický zápas, kde nebude chcieť ani jeden z tímov spraviť chybu. Zaujímavý je preto pre nás najmä kurz na remízu, alebo na to, že v zápase padne menej ako 2.5 gólu.

Predpokladané zostavy:

Dunajská Streda: Jedlička – uller – Beskorovainyi – Maly – Blackman – Kalmar – Friede – Nijie – Ramirez – Divikovic – Balic

Slovan Bratislava: Greif – De Marco – Abena – Bajric – Medvedev – Holman – Nono – Weiss – da Silva – Medved – Cavric