Preview 10. kola Primera Division: Atletico Madrid – Barcelona

Predzápasová analýza 10. kola Primera Division, Atlético Madrid - Barcelona

Po reprezentačnej prestávke sa európske ligové súťaže opäť vracajú do pravidelného kolotoča. Už 10. kolom pokračuje aj španielska Primera Division, v rámci ktorej uvidíme veľký šláger medzi Atléticom Madrid a Barcelonou. Prečítajte si našu predzápasovú analýzu. 

Atlético Madrid aj Barcelona patria k tomu najlepšiemu, čo môžeme v španielskom futbale vidieť a každý rok sú považovaní za jedných z najväčších favoritov na zisk titulu.

Platí to aj tento rok, aj keď v tomto prípade sa zdá, že Barcelona bude tento rok hrať len druhé husle. Mužstvu okolo nového trénera Ronalda Koemana patrí po siedmich zápas ôsma priečka, ktorá nezaručuje ani boj v európskych súťažiach. Je to tak, Blaugranas tento rok nepodávajú až tak oslnivé výkony a skôr striedajú lepšie zápasy s horšími.

Na druhej strane Atlético Madrid po posilnení Luisom Suarézom, ktorý do Madridu prestúpil v lete, opäť patria medzi najväčších favoritov na titul. Dôkazom toho je aj šnúra štyroch víťazstiev v rade a momentálna 3. priečka v tabuľke La Ligy

Forma tímov

Ako sme už spomínali Atlético Madrid prežíva v súčasnosti mimoriadne vydarené obdobie, kedy ťahajú sériu štyroch víťazstiev a od špičky tabuľky ich delia len tri body s tým, že majú dva zápasy k dobru.

V prípade Barcelony je tento rok skutočne cítiť, že problémy ohľadom možného odchodu Lionela Messiho v lete, odchod prezidenta klubu či zmena trénera dramaticky poznačili výkon celého klubu.

Tento rok to jednoducho nie je Barca tak, ako ju poznáme, no stále netreba zabudnúť, že ide o jeden z najnebezpečnejších klubov na svete s hviezdnym Messim v čele.

Messi vs Felix

Mladá krv versus skúsenosti. Aj takto by sa dal popísať súboj Lionela Messiho s Joao Felixom, ktorý cez víkend budeme môcť vidieť.

Joao Felix pravidelne ukazuje svoj obrovský talent, čoho dôkazom je fakt, že patrí, spoločne s Luisom Suarézom, medzi najlepších strelcov celej ligy a tréner Diego Simeone sa však v tomto zápase na Suaréza nebude môcť spoľahnúť, keďže Uruguajský útočník sa nakazil koronavírusom.

Skvelý útok v tomto prípade dopĺňa už tradičná skalopevná obrana Atlética, ktoré za sedem zápasov Primera Division doposiaľ dostalo len 2 góly.

Náš tip na výsledok

Atlético Madrid – Barcelona je vždy mimoriadne vyrovnaný zápas plný emócií, a preto by sme v tomto prípade viac, ako stávku na víťazstvo jednotlivého tímu, alebo remízu stavili na počet gólov v zápase.

V posledných piatich vzájomných dueloch týchto mužstiev padlo vždy viac ako 2.5 góla, a preto by sme sa k tomuto tipu priklonili aj v tomto prípade. Naše tvrdenie podčiarkuje aj fakt, že Atlético momentálne disponuje jedným z najlepších útokov v celej lige, no a Barcelona má Messiho, ktorý dokáže vždy prekvapiť.

Predpokladané zostavy:

Atlético Madrid: Oblak – Hermoso – Gimenez – Lodi – Saúl – Koke – Herrera – Trippier – Joao Felix – Llorente – Ángel Correa

Barcelona: ter Stegen – Alba – Lenglet – Pique – Roberto – Pedri – de Jong – Busquets – Dembele  – Messi – Griezmann