Preview 1. kola Niké Ligy zápas: Žilina – Ružomberok

Preview 1. kola Niké ligy zápas MŠK Žilina - MFK Ružomberok

Najvyššia slovenská futbalová súťaž, ktorá sa od tejto sezóny nazýva Niké liga začína ďalší ročník. V prvom kole sa proti okrem iných stretnú aj Žilina a Ružomberok. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Slovenská futbalová liga štartuje novú sezónu a mení aj svoj názov. Po novom sa volá Niké liga po hlavnom sponzorovi, ktorým je stávková kancelária Niké. Zdá sa, že okrem zaujímavých zápasov na nás čaká počas roka aj niekoľko ďalších prekvapení. Späť však k futbalu.

V prvom kole nás čaká hneď niekoľko zaujímavých zápasov. Tým najatraktívnejším sa nám však zdá duel medzi Žilinou a Ružomberkom, ktorý je vždy atraktívny vzhľadom na menšiu vzdialenosť medzi oboma mestami.

Forma tímov

O forme tímov je v prvom kole ligy ešte pomerne predčasné hovoriť. Čo to však môžu napovedať, prípravné zápasy ale aj kvalifikačné duely do Európskych súťaží. V posledných piatich dueloch si lepšie viedla Žilina, ktorá dokázala dvakrát vyhrať, dvakrát remízovať a utrpela jednu prehru.

Tá prišla v poslednom zápase v kvalifikácii do Európskej konferečnej ligy proti nebezpečnému KAA Gent. Ružomberok kvalifikáciu o európske súťaže nehrá, no v posledných piatich prípravných dueloch zaznamenal tri výhry a dve prehry. A jeho súperi taktiež neboli na zahodenie.

Kto sa stane ťahúňom mužstiev

Pred každou sezónou fanúšikovia ale aj odborná verejnosť špekuluje, kto sa stane ťahúňom mužstva pre celú sezónu. Častokrát sa totiž deje, a najmä na slovensku, že hráči, ktorým sa darilo minulý rok nemusia podávať skvelé výkony aj v nasledujúcej sezóne.

Už prvé kolo nám však môže napovedať, kto sa takýmto hráčom stane, alebo či sa mužstvá budú musieť spoliehať skôr na tímový výkon.

Tip na výsledok

Vzhľadom na väčšiu zápasovú náročnosť vstupuje do súboja ako mierny favorit MŠK Žilina. Kvalifikačné zápasy o Európsku konferečnú ligu však môžu šošonom aj uškodiť a ubrať im síl do súboja s Ružomberkom. Preto by sme neboli prekvapení, keby sa v tomto zápase zrodila vzájomná remíza.

Pomerne jednoznačné nám príde aj to, že sa obom mužstvám podarí skórovať. Preto vám odporúčame tip aj na tento druh stávky.

Predpokladané zostavy:

MŠK Žilina: Beko – Nemčík – Stojchevski – Minárik – Bari – Sauer – Gidi – Rusnák – Ďuriš – Jambor – Bille

Ružomberok: Krajčírik – Domonkos – Gerec – Chrien – Kotula – Luterán – Malý – Maslo – Múdry – Selecký – Tučný