Preview 1. kola anglickej Premier League: Chelsea – Liverpool

Preview 1. kola anglickej Premier League Chelsea - Liverpool

Najlepšia futbalová súťaž na svete, anglická Premier League, tento víkend štartuje novú sezónu. V rámci 1. kola nás čaká niekoľko zaujímavých zápasov, ktorým však velí derby medzi Chelsea a Liverpoolom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Liverpool aj Chelsea minulý rok nezažili príliš vydarenú sezónu, keď sa skôr trápili než zbierali úspechy. Ani jedno z týchto mužstiev pritom na takéto výkony neboli z posledných rokov zvyknuté. Bolo teda jasné, že musia prísť zmeny. A že naozaj prišli dokazuje aj niekoľko prestupov, ktoré sa v kluboch udiali.

Do Liverpoolu prišli záložníci v podobe Szabolaia či McAllistera. Chelsea zas opustilo niekoľko hráčov, no prišiel Enzo Fernandez, Nkunku či Jackson. Uvidíme teda, či takáto razantná prestavba oboch tímov im aj prinesie úspech.

Forma tímov

Formu tímov môžeme konštatovať len na základe prípravných zápasov, ktoré kluby odohrali. V nich si viedla lepšie Chelsea, ktorá z posledných piatich zápasov zaznamenala tri víťazstvá a dve remízy. Tieto výsledky sú predzvesťou lepších výkonov.

Liverpool taktiež zaznamenal tri výhry, no k tomu pridal aj jednu remízu a jednu prehru s Bayernom. Skutočná forma tímov sa však ukáže až v sezóne.

Hľadanie systému

Ako sme už spomínali, obe mužstvá prešli pomerne veľkou prestavbou. Predovšetkým v záložných radoch. Je tak jasné, že bude trvať ešte niekoľko zápasov, kedy tréneri prídu na systém, ktorý bude fungovať dlhodobo. Bude však zaujímavé sledovať, ako si nové posily poradia v zápase hneď proti veľkému súperovi a rivalovi.

Tip na výsledok

Kurzy na víťazstvo jednotlivých tímov sú mimoriadne vyrovnané a v začiatku sezóny si ani my netrúfame povedať to, kto túto bitku vyhrá. Pre tých, ktorí radi riskujú by mohla dávať zmysel stávka na remízu.

Ľudia, ktorí chcú ísť na istotu môžu staviť na počet gólov v zápase, kde nepredpokladáme, že padne viac ako 2.5 góla. Je to aj z toho dôvodu, že je stále len začiatok sezóny a každý bude chcieť začínať opatrne.

Predpokladané zostavy:

Chelsea: Arrizabalaga – Chilwell – Colwill – Silva – James – Fernandez – Gallagher – Nkunku – Chukwuemeka – Sterling – Jackson

Liverpool: Alisson – Robertson – van Dijk – Konaté – Alexander-Arnold – Gakpo – Mac Allister – Szobolai – Diaz – Diogo Jota – Salah