Michalovce – Trnava 27.6.2020

Fortuna liga

V sobotu 27. júna od 18 hodiny na Michalovský štadión v Michalovciach zavítajú futbalisti Spartaka Trnava. Jedná sa o duel susedov v tabuľke, keď hráči Zemplíne sa zatiaľ nachádza na štvrtom mieste tabuľky s jednobodovým náskokom práve na Trnavu. Nejaký posun dopredu už nemožno do konca sezóny očakávať, keď Slovan Bratislava, Žilina i Dunajská Streda majú pred týmito mančafty dostatočný odstup, v závetrí naopak čaká na svoju šancu Ružomberok.

Obom mančaftům sa reštart ligy príliš nevyviedol

Futbalisti Michaloviec i Trnavy po opätovnom začiatku slovenského ligy zatiaľ rozhodne nežiari. Michalovce si odviezli päťgólový prídel zo Žitného ostrova a doma len remizovali s Ružomberkom, hráči Trnavy si nechali vykradnúť svoj štadión takisto od futbalistov Dunajskej Stredy, predtým prehrali v Žiline. Výhru teda obaja mančafty potrebujú ako soľ. Pre Michalovce hovorí skutočnosť, že v posledných vzájomných zápasoch sa obom tímom darilo využiť výhody domáceho prostredia.

V Trnave panuje neistá atmosféra

Bude iste zaujímavé sledovať, aký lektvar sa podarí namiešať novému kormidelníkovi Trnavy Mariánovi Šarmír, ktorý pred reštartom ligy nahradil na poste trénera Ricarda Chéu. V časoch koronavírusy takisto klubom prebehli informácie, ktoré zverejnil denník SME, podľa ktorých je trnavský futbalový klub opäť na predaj. PR manažér trnavského Spartaka Patrik Velšic však toto tvrdenie dementoval. Situácia v Trnave však rozhodne nebude idylická, k dobrej nálade určite neprispela ani skutočnosť, že sa Trnave nepodarilo premeniť na prestup hosťovanie stredopoliara Rafaela Tavaresa z Capivariana, aj keď tu bol zrejmý eminentný záujem o jeho služby. Na druhú stranu Michalovce opustil mladý stredopoliar a slovenského reprezentant Peter Kolesár, ktorý sa tu nedohodol na predĺžení zmluvy.

Michalovce ľutujú, že sa im nepodarilo preložiť zápas na júl, kedy by ho mohol sledovať väčší počet divákov. Takto bude moc byť z každej strany na zápas vpustenie 105 fanúšikov plus 20 členov fanklubu GS52. Fanúšikovia musia mať pri vstupe na štadión a počas zápasu na tvári ochranné rúška, ktoré slúžia na ochranu dýchacích ciest pred možnou nákazou. Tí budú môcť sledovať, či sa v zostave Michaloviec opäť objavia perspektívny brankár Tomáš Dráb, ktorý si odkrútil v minulom kole zásluhou ľahšieho zranenia Matúša Kiry svoju premiéru. Dostal len jeden gól a mohol byť so svojím výkonom spokojný. Potešil aj trénera Jozef Majoroš, ktorý jeho nasadenie v ďalších zápasoch nevylúčil.

Oba tímy majú vzhľadom na situáciu v tabuľke priestor, aby v záverečných kolách nadstavbovej časti skúšali nové alternatívy. Miernym favoritom sú Michalovce a bude iste zaujímavé sledovať, ako sa so svojou úlohou vysporiadajú, trnavskí futbalisti vyzývajú k přímočařejšímu futbalu a rozhodne neprídu na Michalovský štadión vopred porazení.