Brémy – Wolfsburg, nedeľa 7.6.2020, 13:30

Možno to vôbec najzaujímavejšie z troch nedeľňajších zápasov nemeckej Bundesligy ponúkne stretnutie Werderu Brémy s Vfl Wolfsburg. Oba tímy majú v tabuľke úplne odlišné postavenie, ich spoločným menovateľom ale je, že pre oba sú body nesmierne dôležité, aj keď pre každý z tímov z iného dôvodu. Čo konkrétne možno teda od ich stretnutia očakávať?

Postavenie v tabuľke

Wolfsburg sa zatiaľ s 42 bodmi držia na šiestom mieste, ktoré zaisťuje účasť v kvalifikačnej fáze Európskej ligy. Rovnaký počet bodov má ale aj siedmy Hoffenheim a minimálne Freiburg s Herthou sú taktiež na dostrel. Ak chce teda Wolsfburg šieste miesto v posledných piatich kolách uhájiť, bude musieť bojovať o každý bod.

Werder má úplne iné starosti, v tabuľke mu patrí predposledná sedemnásta priečka a to znamená, že zostup už klope na dvere. Na šestnásty Dusseldorf (16. priečka dáva tímu aspoň nádej zabojovať o zotrvanie v súťaži v baráži) stráca 2 body, na pätnásty Mainz body 3. Aj pre Brémy tak bude mať každý bod cenu zlata.

Aktuálna forma

Od obnovenia Bundesligy po pauze vynútenej koronavirovou pandémiou odohral Wolfsburg celkom štyri zápasy, dvaja z nich vyhral (Leverkusen a Augsburg), z dvoch naopak odišiel porazený (Frankfurt a Dortmund). Skóre z týchto zápasov má však aktívne, 7:6, za čo vďačí predovšetkým svojmu čtyřgólovému galapredstaveniu v zápase s Leverkusenom.

Brémy majú na svojom konte od reštartu súťaže zápasov päť. Bilancia je aj pre Werder v týchto zápasoch vyrovnaná, 2-1-2, s celkovým skóre 5:9. Zaujímavosťou je, že oboch víťazstiev dosiahol tím trénera Kohfeldta na ihriskách súperov. Posledný zápas však prehral, ​​s Frankfurtom padol 0:3.

Veľký význam bude mať aj to, ktorému z tímov sa podarí streliť prvý gól, v zápasoch Werderu totiž deväťkrát z posledných desiatich prípadov zvíťazil ten tím, ktorý sa radoval ako prvý.

Vzájomné zápasy

Na rozdiel od súčasného postavenia v tabuľke hovorí štatistika vzájomných zápasov jasne v prospech Werderu. Zo šiestich posledných stretnutí zvíťazili Brémy štyrikrát, dvakrát skončil zápas remízou. Brémy vyhrali aj posledné vzájomné stretnutie, ktoré sa hralo 1. decembra minulého roka na ihrisku Wolfsburgu.

Dôležití hráči

Ak nastúpi, bude v hľadáčiku fanúšikov nepochybne predovšetkým Holanďan Weghorst Wout, jedenáctigólový kanonier Wolfsburgu.

Okrem neho sa ale určite oplatí sledovať na strane Brém Milota Rashicu z Kosova, ktorý v poslednom vzájomnom zápase vsietil Wolfsburgu hneď dva góly a v tohtoročnej sezóne už strelil gólov celkom sedem.

Na druhej strane bude pod drobnohľadom dvadsaťdvaročný Chorvát Marin Pongracic, ktorý síce v tohtoročnej sezóne nastúpil v A-tíme len k šiestim zápasom, v tom poslednom dal ale dva góly a tréner Glasner tak bude pravdepodobne chcieť jeho formy maximálne využiť.

Kurzy

Favoritom zápasu je nepochybne Wolfsburg, kurzy na jeho víťazstvo sa aj cez to, že zápas sa hrá v Brémach, pohybujú ľahko cez 2. Stávky na Brémy sa oproti tomu pohybujú okolo kurzu 3.7.