Preview zápasu na EURO 2021: Anglicko – Chorvátsko

Pozrite si analýzu zápasu na EURO 2021 Anglicko - Chorvátsko

V nedeľu budú pokračovať ME vo futbale už svojim tretím dňom, kde tým najzaujímavejším zápasom bude rozhodne súboj skupiny D medzi Anglickom a Chorvátskom. Sledujte predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a náš tip na výsledok. 

Tak ako Anglicko, tak aj Chorvátsko dnes patria medzi tie najlepšie futbalové manšafty na svete. Oba tímy zabojujú o vyraďovaciu časť ME vo futbale v Skupine D, kde sa okrem nich nachádza reprezentácia Českej republiky a Škótsko.

Medzi najväčších favoritov na postup však patria práve mužstvá, ktoré sa stretnú v tomto zápase. Je tak dosť pravdepodobné, že hneď po tomto zápase budeme môcť odhadnúť, kto sa napokon stane víťazom celej skupiny.

Jednoznačným favoritom na víťazstvo je reprezentácia Anglicka, ktorá sa zdá, že po dlhých rokoch trápenia zažíva svoje zlaté časy. Tie už má naopak za sebou Chorvátsko, ktoré od posledých Majstrovstiev sveta nepredvádza jednoznačné výkony.

Forma tímov

Z pohľadu formy oboch tímov je na tom určite lepšie Anglicko, ktoré nenašlo premožiteľa už šesť zápasov, v ktorých zaznamenalo vždy drtivé víťazstvá. Angličanov naposledy dokázali zdolať nebezpečný Belgičania.

S Belgickom v posledných piatich zápasoch prehrali aj Chorváti, ktorí okrem toho podľahli aj Slovíncom a s Arménskom dokázali uhrať len remízu.

Dravá mladosť alebo skúsenosti

Tím Anglicka je stále pomerne mladí, no už teraz môžeme na ich súpiske nájsť obrovských lídrov, akými sú napríklad Marcus Rashford, Alexander Arnold, no predovšetkým jeden z najlepších útočníkov na svete Harry Kane, ktorému mnohí predpovedajú, že práve EURO 2021 môže byť jeho turnajom.

Na druhej strane Chorvátsko disponuje obrovskou kvalitou a skúsenosťami v podobe Luku Modriča, Marcela Brodzoviča či Ivana Perišiča. Či však tieto hrajúce chorvátske legendy dokážu zastaviť rozbehnutý vlak Angličanov je otázne.

Tip na výsledok

Tipovať výsledok v takomto zápase je vždy mimoriadne náročné a to naviac k tomu pokiaľ sa jedná o zápas na záverečnom šampionáte ME vo futbale.

Aj napriek tomu však na víťazstvo favorizujeme Angličanov, ktorí by mali potvrdiť, že momentálne patria medzi tie najlepšie futbalové tímy v Európe a sú horúcim kandidátom na zisk celkového titulu.

Predpokladané zostavy:

Anglicko: Pickford – Trippier – Coady – Mings – White – Ward-Prowse – Philips – Grealish – Sancho – Kane – Rashford

Chorvátsko: Livakovic – Barisic – Caleta-Car – Vida – Vrsaljko – Brozovic – Kovacic – Modric – Perisic – Petkovic – Rebic