Preview skupiny o titul Fortuna Liga: Trnava – Dunajská Streda

Sledujte predzápasovú analýzu skupiny o titul Fortuna Ligy a zápasu Trnava - Dunajská Streda

Skupina o titul vo Fortuna lige pokračuje aj tento víkend, kde nás v nedeľu čaká mimoriadne zaujímavý zápas medzi Trnavou a Dunajskou Stredou. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

Dunajská Streda dlho hrala so Slovanom Bratislava túto sezónu vlastnú ligu a predpokladalo sa, že práve DAC bude najväčším rivalom v Slovanu v  boji o titul. Záverečná časť sezóny však Dunajskej Strede nevyšla úplne podľa predstáv, no do skupiny o titul aj napriek tomu postúpila z druhej priečky.

Je však jasné, že v skupine o titul sa hrá, ako keby od začiatku, čo si uvedomuje aj súper Dunajskej Stredy z Trnavy.

Trnave momentálne v tejto skupine patrí 4. priečka, ktorá im však nezaručuje kvalifikáciu do novej Európskej konferenčnej ligy. Na tretiu priečku momentálne Trnava stráca 6 bodov, a preto je jasné, že červeno čierni budú chcieť zbierať body, kde to pôjde.

Forma tímov

Ani z pohľadu formy nepôjde o ľahký zápas a to aj napriek tomu, že ani jeden tím sa momentálne nenachádza v hernej pohode. O čosi horšie je na tom Dunajská Streda, ktorá dokázala z posledných piatich zápasov získať len osem bodov za dve výhry a dve remízy.

Trnava z posledných piatich zápasov získala 9 bodov za tri výhry, no na hernom prejave mužstva vidno, že nie je všetko v poriadku. Práve výhra nad Dunajskou Bystricou by však mohla Trnavu nakopnúť v boji o pohárovú Európu.

Vyrovnaná hra

Tento zápas bude vyrovnaný snáď zo všetkých strán, aj keď misku váh by na stranu DAC mohol nakloniť maďarský útočník Zsolt Kalmár, ktorý je s 12 gólmi na druhom mieste tabuľky strelcov, zatiaľ čo najlepší strelec Trnavy, Yusuf Bamidele zaznamenal len 5 gólov.

Z histórie však vieme, že Spartak Trnava patrí medzi tie najbojovnejšie mužstvá v slovenskej Fortuna Lige, a preto je jasné, že žiadny body Dunajskej Strede nedajú zadarmo.

Tip na výsledok

Z našej analýzy ste už zrejme mohli zistiť, že pôjde o mimoriadne vyrovnaný duel, kde si každý tím bude dávať veľký pozor na to, aby neurobil žiadnu zbytočnú chybu. Práve kvôli ich opatrnosti si preto myslíme, že súboj Trnavy s Dunajskou Stredou skončí vzájomnou remízou.

Atraktívnou stávkou sa nám však zdá aj tip na to, že obom tímom sa podarí skórovať, alebo to, že v zápase padnú menej ako tri góly. Top kurz: Bet365 – 1,88

Predpokladané zostavy:

Trnava: Rusov – Twardzik – Tumma – Gric – Mikovic – Kolesar – Savvidis – Koštrna – Yusuf – Ristovski -Cabral

Dunajská Streda: Jedlicka – Davis – Kruzliak – Muller – Blackman – Balic – Schafer – Christie-Davies – Kalmar – Ramirez – Divkovic