Preview skupinovej fázy Ligy Majstrov: Bayern Mníchov – Barcelona

Preview skupinovej fázy Bayern Mníchov - Barcelona

Liga Majstrov a jej skupinová fáza pokračuje aj tento týždeň ďalšími atraktívnymi zápasmi najlepších tímov z Európy. No a už v utorok na nás čaká skutočná futbalová lahôdka, keď sa medzi sebou stretnú dva veľkokluby a to Bayern Mníchov a FC Barcelona. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Barcelona aj Bayern Mníchov patri každoročne medzi najväčších favoritov na zisk ušatej trofeje. Inak tomu nie je ani v tejto sezóne, no ešte predtým budú obaja musieť prejsť skupinovou fázou, kde sa nachádzajú v tej istej skupine C, ktorú tento rok môžeme prirovnať k skupine smrti.

Okrem Bayernu a Barcelony tam totiž nájdeme aj nebezpečný Inter Miláno no a českého zástupcu Viktoriu Plzeň. Aj napriek náročnej skupine však tieto mužstvá patria medzi favoritov a je len otázka toho, kto z nich pôjde z prvého miesta v skupine.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov je na tom v posledných piatich zápasoch lepšie Barcelona, ktorá odštartovala nový ročník skutočne úspešne. Dôkazom toho sú aj štyri víťazstvá z posledných piatich duelov a len jedna remíza.

Predpoklady o tom, ako bude mať Barcelona z dôvodu nedostatku financií v svetovom futbale problémy sa tak zdá sa príliš nenaplňujú.

Bayern Mníchov už tradične podáva kvalitné výkony aj keď v posledných piatich zápasoch strieda lepšiu formu s horšou. Dôkazom toho sú aj dve víťazstvá a tri remízy z posledných piatich zápasov. V Lige Majstrov však Bayern svoj prvý zápas proti Interu zvládol a zvíťazil pohodlne 2:0.

Špeciálny zápas pre Lewandovského

Vzájomné stretnutie Bayernu a Barcelony bude mať špeciálny náboj pre poľského útočníka Roberta Lewandovského, ktorý prestúpil toto leto do Barcelony práve po dlhoročnom angažmá v Bayerne Mníchov.

Lewandovský svoju pozíciu top strelca zatiaľ potvrdzuje aj v Barcelone, za ktorú stihol streliť aj svoj prvý hetrik. Zdá sa tak, že práve Lewandovský bude najväčšou zbraňou Culés v boji proti Bavorom. Tí, sa zas budú môcť spoľahnúť na letnú posilu z Liverpoolu, Sadia Maného.

Tip na výsledok

Tipovať výsledok takýchto mega zápasov je vždy mimoriadne náročné, keďže v ňom doslova rozhodujú detaily. Skôr ako na výsledok by sme vám preto odporúčali sústrediť sa na počet gólov v zápase, kde si myslíme že ich padne viac ako 2.5.

Atraktívnou stávkou hraničiacou s istotou je aj tip na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Predpokladané zostavy:

Bayern Mníchov: Neuer – Davies – Hernandez – de Ligt – Pavard – Sabitzer – Kimmich – Sane – Muller – Gnabry – Mane

Barcelona: ter Stegen – Alba – Kounde – Christensen – Roberto – Pedri – de Jong – Kessie – Fati – Lewandovski – Dembele