Preview semifinále Ligy Majstrov zápas: Real Madrid – Manchester City

Preview semifinále Ligy Majstrov a zápasu Real Madrid - Manchester City

Semifinále Ligy Majstrov medzi Manchestrom City a Realom Madrid môžeme pokojne nazvať aj jeden z vrcholov tohtoročnej futbalovej sezóny a predčasným finále milionárskej súťaže. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

V jednom zo semifinále Ligy Majstrov sa proti sebe stretnú Manchester City a Real Madrid. Túto sezónu však ide o prakticky dva odlišné tímy. Na strane jednej je Manchester City, ktoré na čele s Erlingom Haalandom útočí na zisk treble.

Na druhej strane je Real Madrid, ktorý túto sezónu nedokáže získať majstrovský titul v domácej lige, no na druhú stranu vyhral domáci pohár. Biely balet je však jednoznačný špecialista na Ligu Majstrov, a preto by vôbec nebolo prekvapivé, keby zverenci Carla Ancelottiho dokázali dokráčať do finále aj tento rok. Je však jasné, že toto semifinále bude pre nich jedným z tých najťažších za posledné roky.

Forma tímov

Forma tímov hovorí jednoznačne v prospech Manchestru City, ktoré valcuje jedného súpera za druhým. Dôkazom toho je aj päť posledných zápasov, ktoré Citizens dokázalo ovládnuť a to s úctyhodným skóre 14:3.

Real Madrid za posledných päť zápasov dokázal trikrát zvíťaziť, no dvakrát sa z ihriska Pusinky porúčali ako porazení. Všetci fanúšikovia futbalu však vedia, že Liga Majstrov je nevyspytateľnou súťažou, v ktorej sa môže stať skutočne všetko.

Dokáže to Haaland s Guardiolom?

Ak by sme mali charakterizovať, kedy mal Pep Guardiolu s Manchestrom City veľkú šancu na zisk trofeje Ligy Majstrov, je to práve tento rok. Dôvod je jasný. Nórsky útočník Erling Haaland a jeho famózne strelecké štatistiky sú jasným faktorom, že Citizens sa to môže tento rok skutočne podariť.

V ceste im ale bude stáť najskúsenejší tím na čele s hráčmi ako Benzema, Modrič či Kroos, ktorí v takejto situácii boli za posledné roky hneď niekoľkokrát. Práve obrovské skúsenosti tak môžu hrať v ich prospech.

Tip na výsledok

Do zápasu na základe kurzov vstupuje ako väčší favorit Manchester City. Je to určite prirodzené, vzhľadom na formu, ktorú Guardiolov manšaft predstavuje. My by sme vám odporúčali stávku na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Stávka na to, kto z týchto dvoch zvíťazí je pomerne riskantná, keďže milionárska súťaž a špeciálne zápasy Realu Madrid sú mimoriadne nepredvídtateľné.

Predpokladané zostavy:

Real Madrid: Courtois – Camavigna – Alaba – Militao – Carvajal – Kroos – Tchouameni – Modric – Vinicius – Benzema – Valverde

Manchester City: Ederson – Ake – Laporte – Akanji – Gundogan – Lewis – Foden – De Bruyne – Alvarez – Mahrez – Haaland