Preview kvalifikácie na EURO 2024 zápas Turecko – Wales

Preview kvalifikácie na EURO 2024 a zápasu Turecko - Wales

Klubová futbalová sezóna sa nám pred pár týždňami skončila. Väčšina hráčov však nešla dovolenkovať, ale prišla na reprezentačné zrazy, keďže pokračuje kvalifikácia o EURO 2024. Jedným zo zápasov, ktorý na nás dnes čaká je súboj Turecka a Walesu. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Kvalifikácia na záverečný turnaj EURO 2024, ktoré sa uskutoční v Nemecku pokračuje už svojim 4. kolom. Jedným zo zaujímavých a najatraktívnejších zápasov bude duel v skupine D medzi Tureckom a Walesom. Obom krajinám momentálne patria postupové priečky.

Turecko so šiestimi bodmi kraľuje celej tabuľke, no a Wales je so štyrmi bodmi na druhom mieste. Na chrbát im dýcha však posledné roky skvelo hrajúce Chorvátsko, ktoré stále patrí medzi tých najväčších favoritov na celkový postup.

Ak sa budú chcieť Turecko či Wales od Chorvátska odpútať, musia brať body v každom jednom zápase kvalifikácie.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov v prebiehajúcej kvalifikácii je na tom lepšie Turecko, ktoré zvládlo dva z troch zápasov víťazne. Turci na začiatku tohto roka prehrali len so spomínaným Chorvátskom.

Wales je na tom z posledných troch zápasov o čosi horšie. Ostrovanom sa podarilo vyhrať len jeden jediný raz, ďalej zaznamenali jednu remízu a pomerne prekvapivo prehrali s Arménsko, ktoré je taktiež mimoriadne nebezpečné.

Únava hráčov

Ako Turecko, tak aj Wales má vo svojich radoch hráčov z popredných európskych líg, ktorí stabilne za svoje tímy aj hrávajú. Je tak jasné, že náročná sezóna sa môže podpísať na výkonoch oboch mužstiev. Neočakávame preto žiadny oslnivý výkon, keďže všetci hráči už myslia skôr na zaslúžené voľno.

Ani jedno z mužstiev vo svojom kádry nemá obrovské hviezdy, a preto sa budú musieť spoľahnúť predovšetkým na kvalitný tímový výkon.

Tip na výsledok

Wales aj Turecko sú typovo pomerne podobné tímy s dobrou obranou a skupinovým výkonom. Podľa nás pôjde o mimoriadne vyrovnaný zápas a to aj napriek tomu, že hráči z krajiny polmesiaca vstupujú do zápasu ako favoriti.

Aj naša reprezentácia však vie, že Wales nie je potrebné podceňovať. Odporúčame vám preto stávku s handicapom 0:2 na víťazstvo Walesu. Taktiež vám odporúčame stávku na to, že sa obom mužstvám podarí v dueli skórovať.

Predpokladané zostavy:

Turecko: Gunok – Kadioglu – Demiral – Guler – Celik – Calhanoglu – Bardakci – Kokcu – Akturkoglu – Nayir – Under

Wales: Ward – Davies – Mepham – Rodon – Roberts – James – Wilson – Ramsey – Ampadu – Johnson – Harris