Preview FA Community Shield: Liverpool – Manchester City

Sledujte predzápasovú analýzu FA Community Shield zápasu: Liverpool - Manchester City

Už túto sobotu nás čaká boj o prvú veľkú futbalovej trofej v anglicku a teda trofej pre víťaza Community Shieldu, kde si to medzi sebou rozdajú Liverpool a Manchester City. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy aj tip na výsledok. 

Manchester City aj Liverpool môžeme jednoznačne považovať za momentálne dva najlepšie anglické futbalové mužstvá a ich vzájomné zápasy sa stali v posledných rokoch obrovským šlágrom.

Inak tomu zrejme nebude ani v sobotňajšom zápase o FA Community Shield, kde túto rivalitu podčiarkuje aj to, že víťaz zápasu si odnesie prvú veľkú trofej tejto sezóny.

Zároveň pôjde aj o prvý ostrý test foriem oboch mužstiev pred nadchádzajúcou sezónou.

Forma tímov

Písať o forme tímov pred začiatkom sezóny je vždy pomerne náročné, keďže môžeme vychádzať len z prípravných zápasov, ktoré mužstvá za posledné dni odohrali. V týchto zápasoch však častokrát dostávajú príležitosť aj mladší hráči, ktorí sa chcú ukázať a tak stavať analýzu na výsledkoch z týchto zápasov nie je vždy ideálne.

Aj napriek tomu je však dôležité sa na tieto prípravné zápasy pozrieť. Liverpool v posledných dňoch nastúpil na štyri prípravné zápasy, z ktorých si odniesol dve víťatstvá a dve prehry. Prekvapivá bola predovšetkým prehra s outsiderom Red Bull Salzburg.

Citizens neodohrali v príprave toľko zápasov ako Liverpool, keď v posledných dňoch nastúpili proti Bayernu Mníchov a Clubu América. Oba celky však dokázali poraziť a tak budú vstupovať do zápasu s Liverpoolom v skvelej nálade.

Ako sa predvedú nové posily?

Obe mužstvá cez leto posilovali predovšetkým v útoku, keď do Liverpoolu prišiel Uruguayský útočník Darwin Nunéz, ktorý sa rovno pri svojej premiére uviedol štyrmi gólmi.

Na strane Citizens bude obrovskou posilou do budúcna ale aj v súčasnosti nórsky bombardér Erling Haaland, od ktorého si Pep Guardiola sľubuje, že to bude práve on, kto mu pomôže vyhrať vytúženú Ligu Majstrov.

No a práve zápas medzi Liverpoolom a Manchesterom City môže ukázať všetkým fanúšikom futbalu, kto z týchto mladých nádejí si zatiaľ lepšie zvykol na anglické futbalové prostredie.

Tip na výsledok

Manchester City posledné roky pod taktou Guardiolu predvádza skutočne fantastické výkony a pripomína dobre namazaný stroj. Inak tomu nebude zrejme ani túto sezónu a myslíme si, že súboj o prvú veľkú trofej jeho zverenci zvládnu.

Zaujímavou stávkou môže byť taktiež tip na to, že sa podarí presadiť novej posile spomínanému Erlingovi Haalandovi, ktorý má na svoj vek impozantné štatistiky. Top kurz – Netbet – 1,64

Predpokladané zostavy:

Liverpool: Allisson – Robertson – van Dijk – Konaté – Alexander-Arnold – Keita – Thiago – Fabinho – Firminho – Salah – Nunez

Manchester City: Ederson – Wilson-Esbrand – Dias – Ake – Cancelo – Silva – Rodri – De Bruyne – Grealish – Haaland – Mahrez