Preview COSAFA Cup zápasu: Botswana – Angola

Sledujte predzápasovú analýzu COSAFA Cup zápasu: Angola - Botswana

Jedným z najvýznamnejších medzinárodných turnajov, ktoré sa v lete 2022 konajú je takzvaný COSAFA Cup. Ide o turnaj, v ktorom sa zúčastňujú tímy z južnej afriky a koná sa každý rok. My vám dnes prinášame predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok k zápasu Botswany s Angolou. 

COSAFA Cup je každoročne rozdelený na dve základné skupiny po 4 tímy, kde prvé dva z nich následne postupujú do štvrťfinále turnaje.

Už len účasť v samotnom štvrtťfinále turnaja je pre mnohé tímy pomerne veľkou prestížou, a preto sú súboje v základných skupinách vždy mimoriadne napätá. V skupine A majú k tomu najbližšie tento rok tímy Botwsany aj Angoly, ktoré momentálne sídlia na postupových priečkach a ich vzájomný zápas zrejme rozhodne, kto sa stane víťazom celej skupiny.

Forma tímov

Obe mužstvá nastupujú do tohto zápasu v dobrej forme, keď z prehľadom zvládli posledné dva zápasy a odniesli si plný počet šiestich bodov. Je však potrebné dodať, že Angola svoje zápasy zvládla o čosi lepšie a súperov zo Seychel a Komory porazila jasnejším rozdielom.

Botswana sa na tieto výsledky natrápila a ako Seychely tak Komoru porazili najtesnejším rozdieľom o jeden gól. Už táto štatistika nám tak môže napovedať, kto bude vstupovať do tohto zápasu ako favorit.

Presadia sa Angolskí strelci

Najväčšou hrozbou pre tím Botswany budú jednoznačne angolský strelci a to predovšetkým Megue, ktorý z 2 gólmi momentálne kraľuje tabuľke strelcov celého turnaja.

Sekundujú mu však aj ďalší hráči ako Assa Miranda či Juliao. Ani na strane Botswany však nie je núdza o kvalitných hráčov, kde môžu Angole spôsobovať problémy predovšetkým hráči ako Talane či Kebue.

Tip na výsledok

Tipovať zápasy afrických tímov je vždy o čosi náročnejšie, ako klasické medzištátne zápasy, keďže zo skúsenosti vieme, že papieroví favorit môže úplne vyhorieť s najslabším tímom.

Aj napriek tejto informácii si však myslíme, že Angola je dostatočne silné a dominantné mužstvo, že by mala zápas s Botswanou bez väčších problémov zvládnúť. Potvrdzujú to aj predzápasové kurzy stávkových kancelárií.

Druhým zaujímavým tipom sa nám zdá stávka na počet gólov v zápase. V posledných dvoch súbojoch Angoly padli vyše tri góly a myslíme si, že inak tomu nebude ani tentokrát.

Predpokladané zostavy:

Angola: Augusto – To Carniero – Kiliola – Gaspar – Hossi – Balburdia – Juliao – Lucoquessa – Bitto – Megue – Assa Mirande

Botswana: Phoko – Velaphi – Seeleko – Kebue – Mangolo – Cooper – Ditsele – Talane – Thibedi – Lekoba – Mpuisang