Preview 8. kola Fortuna Ligy: Nitra – Sereď

Analýza zápasu 8. kola Fortuna Ligy Nitra - Sereď

Slovenská Fortuna liga bude cez víkend pokračovať už svojim 8. kolom a jedným z najzaujímavejších zápasov, na ktoré sa môžeme tešiť je súboj Nitry so Sereďou. Zápas sa odohrá v sobotu 26. septembra 2020 od 19:00 hod. 

Obom celkom sa túto sezónu pomerne darí a v súčasnosti patria medzi tie lepšie mužstvá, ktoré môžeme v najvyššej slovenskej futbalovej súťaži sledovať. Prekvapuje najmä Sereď, ktorá sa po minulej sezóne úspešne etablovala vo Fortuna Lige a momentálne jej patrí v tabuľke tretie miesto s dvanástimi bodmi hneď za Dunajskou Stredou a Slovanom, ktorý má pred ňou náskok jedného bodu.

O niečo horšie, konkrétne na 6. mieste, no len so stratou štyroch bodov, sa nachádza víkendový súper Serede –  FC Nitra. No a práve mimoriadne tesný bodový rozdiel medzi týmito mužstvami,  bude tou najväčšou motiváciou mužstva pod Zoborom.

Forma tímov

Nitrančania to však rozhodne nebudú mať ľahké, keďže Sereď  neprehrala už osem zápasov za sebou a o túto skvelú šnúru rozhodne nebudú chcieť prísť. V neprospech Nitry hovorí aj fakt, že tím okolo trénera Gergela Geri dokázal zo zápasov na domácom trávniku získať len štyri body, zatiaľ čo hráči Serede dokázali na vonkajších trávnikoch súperov získať slušných 5 bodov.

Zaujímavou informáciou je aj fakt, že posledným zápasom oboch mužstiev bol súboj s AS Trenčín. Z neho vyšla lepšie Sereď, ktorá s Trenčínom remízovala 1:1. Nitrančania dopadli o čosi horšie a Trenčínu nakoniec podľahli tesne 3:2.

Najväčšie zbrane tímov

Tou najväčšou zbraňou Nitry bude určite slovenský útočník Michal Faško, ktorý dokázal za doterajšiu sezónu streliť už štyri góly. S rovnakým počtom gólom, no na opačnej strane, je však aj chorvátsky útočník Dino Špehar.

Kým v útoku sa obom mužstvám pomerne darí, v obrane to poriadne škrípe. V prípade Nitry ide dokonca o tretiu najhoršiu obranu ligy. Na základe týchto faktov sa však my môžeme tešiť na poriadnu gólovú prestrelku.

Tip na výsledok zápasu

Podľa nás pôjde o skutočne náročný a fyzický zápas pre obe mužstvá, ktorým ide o veľa.

Sereď sa totiž v prípade víťazstva a zaváhaniu Slovana môže posunúť na druhé miesto tabuľky a začať zvádzať skutočný boj o pohárovú Európu. V prípade výhry Nitry sa bielo modrý posunú takmer na dosah svojho víkendového súpera a celá súťaž by sa tak stala ešte vyrovnanejšou.

Na základe štatistík je však pravdepodobné, že tento zápas sa môže kľudne skončiť remízou s vyšším počtom gólov.  Top kurz: Inkabet – 2,20

Predpokladaná zostava:

FC Nitra:  Sipos – Kunik – Podhorin – Kolcak – Mustafic – Fabis – Gataric – Fasko – Chobot – Daněk – Sefcik

Sereď:  Yakubu – Slaninka – Hucko – Ba- Morong – Duranski – Potoma – Busnja – Pankarican – Ivan – Spehar