Preview 36. kola talianskej Serie A zápas: Fiorentina – AS Rím

Sledujte predzápasovú analýzu 36. kola Serie A a zápasu Fiorentina - AS Rím

O majstrovi talianskej Serie A je už skoro rozhodnuté, no na nižších priečkach zaručujúcich účasť v európsky pohárových súťažiach je poriadny boj. Takýto tvrdý súboj medzi sebou zvedú aj Fiorentina a AS Rím v 36. kole Serie A. Pozrite sa na predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

AS Rím pred niekoľkými dňami zažil úspech v podobe postupu do finále Európskej konferečnej ligy. Zverencom okolo legendárneho Josého Mourinha sa však nedarí len v európskych súťažiach, ale aj v domácej lige, kde Rimanom patrí priebežná šiesta priečka.

Práve tá im môže zaistiť účasť v Európskej lige. Ako sme však už spomínali v úvode, o tieto priečky je skutočne veľký boj, čoho dôkazom je aj 8. pozícia Fiorentiny, ktorá stráca na AS Rím len dva body.

Je tak jasné, že nás čaká napínavý a vyrovnaný zápas.

Forma tímov

Do tohto zápasu vstupuje v lepšej forme AS Rím, ktorý dokázal v posledných piatich zápasoch zaknihovať dve víťazstvá, dve remízy a jednu prehru. Je jasné, že ani v tomto prípade sa nejedná o nijak oslnivú formu, no v porovnaní s Fiorentinou to predsalen lepšie je.

Zverenci Vincenza Italiana totiž posledné tri zápasy prehrali a je tak jasné, že v tomto tíme nie je niečo v poriadku. Prípadná výhra nad silným Rímom by ich však mohla naštartovať k lepším výsledkom.

Presadí sa Abraham?

Jednoznačne najväčšou zbraňou Josého Mourinha nie len v tomto zápase, ale aj počas celej sezóny je anglický útočník Tammy Abraham, ktorý vo svojej prvej sezóne v Taliansku nastrieľal 15 gólov a stal sa skutočným lídrom tímu.

V prípade Fiorentiny by sme strelca podobného typu ako Abraham hľadali túto sezónu len veľmi ťažko. Pomerne veľké očakávania boli od uruguajského útočníka Lucasa Torreiru, no ten cez túto sezónu dokázal streliť len 5 gólov.

Fiorentina sa tak bude musieť spoľahnúť predovšetkým na kompaktný výkon.

Tip na výsledok

Aj napriek tomu, že Fiorentina vstupuje do tohto zápasu s tromi prehrami za sebou, tak je vo väčšine stávkových kancelárií favoritom. To pre nás znamená jasnú možnosť, ako získať pomerne hodnotnú stávku s krásnym kurzom na víťazstvo AS Rím.

Pokiaľ nechcete príliš riskovať zaujímavou stávkou pre vás, je aj možnosť na to, že v zápase padne viac ako 2.5 góla. V tomto prípade vám však odporúčame k tomuto tipu doplniť aj ďalší pre zvýšenie kurzu.

Predpokladané zostavy:

AS Rím: Patricio – Ibanez – Smalling – Mancini – Zalewski – Pellegrini – Oliveira – Cristante – Karsdorp – Abraham – Zaniolo

Fiorentina: Terracciano – Biraghi – Igor – Milenkovič – Venuti – Maleh – Amrabat- Duncan – Saponara – Torreira – Gonzalez