Preview 34. kola anglickej Premier League zápas: Liverpool – Tottenham

Preview 34. kola Premier League zápas Liverpool - Tottenham

Anglická Premier League sa nám pomaly ale isto blíži ku koncu. No je jasné, že práve tieto posledné kolá budú mimoriadne dôležité a práve v nich sa rozhodne o tom, kto získa majstrovský titul, a kto si zahrá budúci rok v pohárovej Európe. V 34. kole na nás čaká zaujímavý zápas medzi Liverpoolom a Tottenhamom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy a tip na výsledok. 

Táto sezóna pre Liverpool a aj Tottenham sa nevyvíja úplne podľa ich predstáv. Zatiaľ čo v minulých rokoch boli obe mužstvá zvyknuté sídliť na popredných miestach tabuľky tento rok je to o niečom inom a zdá sa, že ani Liverpool a ani Tottenham si Ligu Majstrov v budúcom roku nezahrajú.

The Reds patrí momentálne siedma priečka zaručujúca účasť v Európskej konferenčnej lige, no a Tottenham je na 5. priečke, ktorá znamená účasť v Európskej lige. Treba však spomenúť, že rozdiel medzi oboma mužstvami je jeden bod a poradie sa tak môže celkovo ešte poriadne preriediť.

Forma tímov

Premiešanie poradia v tabuľke súvisí aj s formou tímou, ktorá v prípade Liverpoolu graduje práve záverom sezóny. Mužstvo vedené Jurgenom Kloppom totiž dokázalo v posledných piatich zápasoch dvakrát remízovať a trikrát za sebou vyhrať.

Je jasné, že Liverpool sa neuspokojí s účasťou v konferenčnej lige a mieri oveľa vyššie. Za to kohúti sú na tom o čosi horšie, keď v posledných piatich zápasoch utržili hneď dve porážky, dvakrát remízovali a len raz sa im podarilo zvíťaziť.

Práve výhra nad rozbehnutým Liverpoolom im však môže priniesť potrebnú motiváciu na záverečný finiš súťaže.

Súboj strelcov

Zápas medzi Liverpoolom a Tottenhamom bude určite znamenať aj súboj medzi dvomi elitnými útočníkmi. Na strane Tottenhamu ide prirodzene o kapitána Harryho Kanea, ktorý je s 24 gólmi druhým najlepším strlecom celej súťaže. Lepším od neho je len elitný ostrostrelec Erling Haaland.

Na strane Liverpoolu sa jedná pochopiteľne o ich najväčšiu hviezdu a to Egypťana Mohameda Salaha, ktorému so 16 gólmi patri štvrtá priečka v tabuľke strelcov.

Tip na výsledok

Liverpool do zápasu vstupuje ako veľký favorit, čo je vzhľadom na ich prebiehajúcu formu pochopiteľné. Aj my si myslíme, že The Reds tento zápas zvládnu a s kurzom 1.47 pre nás ide o stále zaujímavú stávku.

Taktiež vám ale odporúčame tip na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať. Vzhľadom na to, že sa v zostavách oboch tímov nachádzajú elitní útočníci je tento tip viac než pravdepodobný. top kurz: Coinplay – 1.52

Predpokladané zostavy:

Liverpool: Alisson – Robertson – van Dijk – Matip – Alexander-Arnold – Jones – Fabinho – Henderson – Diogo Jota – Gakpo – Salah

Tottenham: Forseter – Lenglet – Dier – Romero – Perisic – Hojbjerg – Skipp – Porro – Richarlison – Son – Kane