Preview 32. kola Primera Division: Villareal – Barcelona

Preview 32. kola Primera Division: Real Sociedad - Sevilla

Záver sezóny a boj o titul šampióna španielskej La Ligy je tento rok skutočne mimoriadne vyrovnaný, kde reálnu šancu na zisk titulu má Atlético Madrid, Real Madrid aj Barcelona. V najhoršom postavení je však katalánsky klub, ktorý sa musí snažiť pozbierať čo najviac bodov. Plný počet bodov si bude chcieť odniesť aj v zápase proti Villarealu. Sledujte predzápasovú analýzu aj s tipom na výsledok a predpokladanými zostavami. 

O Barcelone sa v posledných dňoch hovorilo najmä v súvislosti s projektom Super Ligy, ktorý mnoho fanúšikov futbalo ostro odsúdilo a zdá sa, že táto reforma futbalu sa neuskutoční. Popri diskusii ohľadom Super Ligy však netreba zabúdať na to, že domáce ligové súťaže ďalej pokračujú a najmä v španielskej Primera Division pôjde ešte o mimoriadne zaujímavý súboj.

Šancu stať sa šampiónom La Ligy má dnes trojica gigantov a to Real Madrid, Atlético Madrid a Barcelona. V najhoršej pozícii je momentálne Barcelona, ktorej patrí tretie miesto s odstupom 5 bodov na prvé Atlético Madrid. Na druhej strane však treba spomenúť, že katalánsky klub má jeden zápas k dobru.

Body budú chcieť získať proti svojmu víkendovému súperovi, ktorým je nepríjemný Villarreal, ktorému momentálne patrí siedma priečka Primera Division. Žltá ponorka má však reálnu šancu zabojovať o pohárovú Európu, a preto motivácia poraziť Barcelonu je viac než istá.

Forma tímov

Z pohľadu formy je na tom jednoznačne lepšie tím okolo Lionela Messiho, ktorému sa podarilo za posledných päť zápasov ukoristiť celkovo 13 bodov za štyri víťazstva a jednu remízu. Barcelona sa zdá je na záver sezóny v hernej pohode a preto to bude mať Villareal mimoriadne náročné.

Tomu sa totiž v závere sezóny vôbec nedarí čoho dôkazom sú tri prehry, jedna remíza a len jedna výhry z posledných piatich zápasov. Práve úspech nad katalánskym klubom však môže byť pre nich tým správnym nakopnutím do záveru sezóny.

Messi vs Moreno

Zápas Villarealu s Barcelonou bude okrem iného aj súboj dvoch fantastických útočníkov, ktorí túto sezónu patria medzi najlepších kanonierov celej súťaže. Na strane Barcelony ide prirodzene o Lionela Messiho, ktorý s 25 gólmi kraľuje celkovej tabuľke strelcov.

Na strane Villarealu je to španielský útočník Gerard Moreno, ktorý túto sezónu disponuje fantastickou formou a s 20 gólmi je tretím najlepším útočníkom celej súťaže.

Tip na výsledok

Barcelona je v hernej pohode a zdá sa tak, že by mohla tento zápas bez väčších problémov zvládnuť a pripísať si ďalšie víťazstvo. O Villareale však vieme, že práve s náročnými súpermi vie žltá ponorka podať fantastický výkon.

Preto sa nám zdá zaujímavá stávka na handicap 0:2 pre Villareal, prípadne tip na to, že sa obom mužstvám podarí skórovať.

Predpokladané zostavy:

Villareal: Asenjo – Alfonso Pedraza – Torres – Foyth – Mario Gaspar – Gomez – Parejo – Coquelin – Chukwueze – Moreno – Bacca

Barcelona: ter Stegen – Lenglet – Pique – Mingueza – Alba – Pedri – Busquets – de Jong – Roberto – Griezmann – Messi