Preview 27. kola španielskej Primera Division Osasuna – Alaves 20Bet kurzy na zápas

Preview 27. kola La Ligy Osasuna Alaves

Už 27. kolo španielskej Primera Division sa uzavrie dnešným duelom medzi Osasunou a Alavesom. Dvoma tradičnými tímami španielskej súťaže, ktoré sa aj tento rok snažia o čo najlepší výsledok. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, predpokladané zostavy, tip na výsledok a kurzy od stávkovej kancelárie 20Bet. 

Osasuna a Alaves sú mužstvá, ktoré nikdy nebojovali o prvenstvo v najvyššej španielskej súťaži. Vždy však šlo o tímy, ktoré dokážu potrápiť aj tých najväčších favorit a inak tomu nie je ani tento rok. Samé sa však nachádzajú v pokojných vodách v strede tabuľky s cieľom dosiahnuť aspoň postupom do Európskej konferenčnej ligy. Na to však budú musieť zmazať niekoľko bodový náskok.

Osasuna sa momentálne nachádza na 11. priečke so stratou 7 bodov na šiesty Betis. Alaves je na tom ešte o niečo horšie, keď s 29 bodmi mu patrí 13. priečka tabuľky.

Forma tímov

Z pohľadu formy je na tom lepšie v posledných piatich zápasoch Osasuna. Tá získala 7 bodov za dve víťazstvá, dve prehry a jednu remízu s nižšie postaveným Las Palmas. Tieto stratené dva body ich v konečnom dôsledku môžu ešte pomerne mrzieť.

Alaves si za posledných päť zápasov pripísal tri remízy, jednu prehru a jednu výhru. Je ale potrebné pripomenúť, že jednu z remíz uhral s Betisom.

Absencia skvele hrajúceho Budimira

Najväčším ťahúňom Osasuny je v tejto sezóne jednoznačne Chorvátsky záložník Ante Budimir. Tomu sa darí dokonca tak, že s 13 gólmi je piatim najlepším strelcom celej súťaže. V tejto štatistike predbehol dokonca aj Roberta Lewandovského.

O to horkejšia je jeho absencia v zápase s Alavesom a to kvôli zlomenej lícnej kosti, kvôli ktorej s veľkou pravdepodobnosťou nenastúpi do zápasu. Na druhej strane Alaves má pokope celý tím a môžeme sa na neho tešiť v plnej sile.

20Bet kurzy na zápas

Stávková kancelária 20Bet v tomto zápase výraznejšie nefavorizuje ani jedno z mužstiev, aj napriek tomu, že na Osasunu je nižší kurz v hodnote 2.44.

Na víťazstvo Alavesu si môžete staviť s kurzom 3.61 na 22Bet. A podľa nás stojí za zmienku aj vzájomná remíza mužstiev s kurzom 2.94.

Uvedené kurzy sú aktuálne k dátumu zverejnenia článku. 

Tip na výsledok

Obe mužstvá sú veľmi vyrovnané a častokrát sa im darí s ďalšími tímami remízovať. Preto by sme sa nebáli skúsiť stávku na vzájomnú remízu oboch mužstiev.

Ďalším zaujímavým tipom je stávka na to, že sa obom podarí skórovať.

Predpokladané zostavy:

Osasuna: Herrera – Herrnado – Catena – Garcia – Mojica – Gomez – Moncayola – Oroz – Areso – Barja – Garcia

Alaves: Sivera – Lopez – Marin – Abqar – Gorosabel – Guevara – Blanco – Rioja – Guridi – Sola – Omorodion