Preview 17. kola španielskej Primera Division zápas Girona – Alaves Bet365 kurzy na zápas

Preview 17. kola španielskej Primera Diviision zápas Girona - Alaves

Posledným zápasom 17. kola španielskej Primera Division bude súboj medzi lídrom tabuľky Gironou a Alavesom. Pozrite sa na predzápasovú analýzu, kurzy na zápas od kancelárie Bet365, predpokladané zostavy a náš tip na výsledok. 

Majitelia klubu Girona sú tí istí majitelia, ktorí vlastnia Manchester City. Nie je preto tajomstvom, že aj so španielskym klubom majú arabský šejkovia len tie najvyššie úmysli. No a túto sezónu sa im to zatiaľ mimoriadne darí, keďže doteraz neznámy klub kraľuje celej lige.

Momentálne sa pred Gironou nachádza Real Madrid, ktorý má však zápas k dobru. Ak sa hráčom Girony podarí zdolať Alaves sú opäť na čele a je jasné, že sú jasným ašpirantnom na celkový titul.

Príbeh Alavesu je odlišný. Ide o tím, ktorý pláva v stredných vodách tabuľky a ich prioritným cieľom je udržať sa v najvyššej španielskej futbalovej súťaži.

Forma tímov

Z pohľadu formy tímov je favorit jasný. Girona si touto sezónou pláva bez väčších problémov, keď zo 16 zápasov len raz ukúsila trpkosť prehry. V posledných piatich zápasoch dokázali štyrikrát zvíťaziť a raz remízovať.

Alaves strieda lepšie výkony s horšími. Patrí im momentálne 13. priečka a v posledných piatich zápasoch dvakrát vyhrali, dvakrát prehrali a raz remízovali.

Tajomstvo úspechu Girony

Tajomstvo úspechu tohto tímu nie je ani tak v individuálnych hráčoch. Na súpiske nenájdete žiadne svetové mená. Aj napriek tomu však vďaka tímovému výkonu vynikajú hráči ako Dovbyk, Stuani či Omordion, ktorí sú ťahúňmi celého mužstva.

Dovbyk dokonca s 8 gólmi patrí medzi top 5 najlepších strelcov celej súťaže.

Bet365 kurzy na zápas

Jednoznačným favoritom zápasu je Girona, na ktorej víťazstvo vypísala stávková kancelária Bet365 kurz 1.56.

Na víťazstvo Alavesu je vypísaný kurz 5.75, no túto možnosť považujeme za nepravdepodobnú.

Zaujala nás však stávka na to, že obidva tímy skórujú. Na to si môžete staviť s kurzom 1.80.

Uvedené kurzy sú aktuálne k dátumu zverejnenia článku. 

Tip na výsledok

V tomto zápase podľa nás vyhrá Girona. Má k tomu jednoznačnú motiváciu ak chce zostať v hre o titul po boku Barcelony a Realu Madrid.

Vieme však, že tento tím aj pomerne často inkasuje, a preto stávka na to, že obidvom tímom sa podarí skórovať nie je až tak nereálna.

Predpokladané zostavy:

Girona: Gazzaniga – Blind – Lopez – Garcia – Gutierez – Garcia – Martin – Couto – Savio – Tsygankov – Dovbyk

Alaves: Sivera – Lopez – Marin – Abqar – Gorosabel – Guridi – Blanco – Hagi – Rioja – Omorodion – Rebbach